تاثیر کفشهای کاهش وزن و چربی سوز بر روی لاغری

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

لاغری و کاهش وزن مقوله ای بسیار عمومی میباشد که ذهن بسیاری از افراد جامعه را به سوی خود مشغول نموده است. نیاز رو به فزونی در کاهش سریع وزن و دستیابی به شرایط متعادل باعث گردیده تا ابزارهای و مکملهای زیادی تولید گردند و هر یک نیز مدعی کمک سریع به کاهش وزن میباشند.

 

تاثیر کفش بر روی لاغری و کاهش وزن

 

سوال بزرگ امروزه این است آیا این وسایل واقعا برای کاهش وزن و لاغری مفید هستند؟ آیا ادعای هر یک از تولید کنندگان در مورد تاثیر این ابزارها با واقعیت نزدیک میباشد؟ ما سعی داریم در مجموعه مقالات به سوالات فوق به طور اختصاصی پاسخ دهیم.

 

در مقاله حاضر به بحث در مورد تاثیر کفشهای کاهش وزن بر روی لاغری میپردازیم. شاید زیاد اتفاق افتاده باشد که شما تبلیغاتی را مشاهده میکنید که در مورد اثرات مفید کفشهای کاهش وزن بر روی لاغری تاکید دارند. 

کفشهای کاهش وزن و لاغری این ادعا را از سوی تولید کنندگان خود رایج کردند که شما میتوانید با تنها پوشیدن این کفشها لاغر شوید. مطمئنا این ادعا بسیار نادرست بوده و فاقد هرگونه اصول علمی میباشد. این گونه کفشها بر این اساس ساخته شده اند که با ترغیب افراد به ورزش، راحتی در ورزش و فشار کمتر بر بدن و مفاصل بر روی کاهش وزن تاثیر گذارند. همچنین این گونه کفشها با تاثیری که بر روی تعادل وزن بدن میگذارند باعث میشوند که بدن برای کسب تعادل نیاز به انقباضات اضافی و دائمی داشته باشد که این هم شاید بتواند بر روی کاهش وزن تاثیر بگذارد.

 

اما باید بدانیم که موارد فوق در عمل هنوز به اثبات نرسیده اند. در تحقیقاتی که در سالهای 2009 و 2010 در دانشگاه  Wisconsin's    Departments of Physical Therapy and Exercise and Sport Science  انجام گردید دانشمندان تئوری افزایش سوختن چربی و اثرات کاهش وزن از سوی این کفشها را رد نمودند. در واقع دانشمندان این دانشگاه تاثیر سه نوع از کفشهای مخصوص لاغری را بر روی کاهش وزن ولاغری آزمودند. نتایج این تحقیقات نشان داده که تفاوت معنی داری بین استفاده کنندگان این نوع کفشها و کسانی که از کفشهای سنتی استفاده کرده اند در تمرین و بدون تمرین بر روی چربی و کالری سوزی وجود نداشته است. حتی این کفشها نیز نتوانسته اند شدت کار را افزایش دهند. این تحقیق به همراه سایر تحقیقاتی که در این زمینه انجام گرفته است نشان داده که این کفشها اثر مستقیمی بر روی چربی سوزی افراد نداشته اند و آنچه که در تبلیغات این گونه کفشها دیده میشود در واقع غیر قابل استناد علمی است.

 

اما آیا این گونه کفشها هیچ تاثیر مفیدی بر کاهش وزن و لاغری بدن ندارند؟ 

برای پاسخ به این سوال باید دقت بیشتری شود و منصف بود. این گونه کفشها میتوانند با کاستن فشار از روی مفاصل بدن مانع از آسیب دیدگی مفاصل در طولانی مدت گردند. همچنین وزن پایین برخی از این نوع کفشها باعث کم شدن خستگی میگردد و باعث میگردد تا افراد زمان طولانی تری را به تمرین بپردازند. در اینجا به شما توصیه میکنیم برای کاهش وزن باید اصول تمرین و تغذیه را به همراه مکمل ها رعایت کنید. هرگونه کاهش وزنی که از این اصل به دور باشد باید با نظارت متخصصان ورزشی و پزشکی بوده و از انجام برنامه های غیر اصولی و وسایل تائید نشده خود داری نمائید. برای تمرین همیشه کفشی نرم، سبک و راحت به پا نمائید و سعی کنید اصول تمرین در تمام مراحل تمرین صورت پذیرد تا از آسیبها به دور باشید.

 

 

 

 

 

 

 

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی