مریم مازندرانی، مربی آمادگی   جسمانی

مریم مازندرانی، مربی آمادگی جسمانی


تمرین اول:

پاها را به اندازه عرض شانه باز کنید. دستها را کنار بدن نگه دارید. پای چپ را به عقب برده و لانج عقب را انجام دهید. دستها باید حالتی شبیه به زمان دویدن داشته باشند. این حالت را برای 3 ثانیه حفظ کنید.

عضلات شکم را منقبض نگه دارید. با فشار بر پاشنه به حالت ایستاده برگردید. سپس به آرامی این حرکت( لانج معکوس) را با پای دیگر انجام دهید.

این تمرین را 1 دقیقه تکرار و 30 ثانیه استراحت کنید و سپس تمرین بعدی را انجام دهید.

تمرین دوم:

رو به استپ و پاها به اندازه عرض شانه بایستید. زانوها را خم کنید و دستها را روی استپ بگذارید. سپس با یک پرش کوچک پاها را به سمت عقب برده طوری که پاها از حالت خمیده خارج و بدنتان از سر تا پاشنه پا صاف و کشیده قرار گیرند. این حالت را برای 5 ثانیه حفظ کنید.

به آرامی به حالت شروع تمرین بازگردید و این تمرین را 20 بار تکرار کنید.

تمرین سوم:

پاها را به اندازه عرض شانه باز و به آرامی زانوها و سپس کمرتان را به آرامی به سمت جلو خم کنید.

با یک حرکت انفجاری مفاصل ران را به سمت جلو و با تاب دادن، دستها را بالا ببرید. در این وضعیت باید روی انگشتان پا ایستاده باشید.

به آرامی به حالت شروع تمرین بازگردید و این حرکت را برای 12 بار تکرار کنید.

تمرین چهارم:

با حالت پوش آپ تمرین را شروع کنید. زانوها را خم و باسن را تا با جایی که ممکن است بالا ببرید.

دستها را بکشید و با یک حرکت تحمل سنگینی وزنتان را روی دستها بیندازید و پای راست را به سمت جلو و به حالت لانج در آورید. دست راست را از سطح جدا کنید و بالا نگه دارید. این حالت را برای 10 ثانیه حفظ کنید.

به آرامی به حالت شروع تمرین بازگردید و این تمرین را با پای مخالف انجام دهید.
یکی از اهداف ما در طول سالیان فعالیت گسترش علم ورزشی در هر دو بخش آکادمیک و علمی در بین کاربران بوده است. نظر به اینکه رشته گرایشهای تربیت بدنی و علوم ورزش از پرطرفدار ترین ها در بین متقاضیان ورود به کارشناسی ارشد میباشد بر آن شدیم تا آزمونهای طبقه بندی شده این رشته را در دروس زیر به صورت آنلاین در سایت قرار دهیم.

استفاده از این آزمونها کمک زیادی برای آمادگی متقاضیان شرکت در دوره کارشناسی ارشد خواهد بود.

دسترسی به این آزمونها کاملا رایگان میباشد و کاربران محترم پس از ثبت نام در بخش آزمونها میتوانند به صورت آنلاین از طریق لپ تاب یا موبایل بدانها دسترسی داشته باشند. از محاسن این دوره نمایش بلافاصله نتایج آزمونها بعد از شرکت در آن است. زمان 30 دقیقه ای برای هر درس در نظر گرفته شده است. (توجه نام کاربری برای بخش آزمونها متفاوت از نام کاربری شما در این سایت است. لذا باید برای استفاده از این آزمونها در آن بخش ثبت نام فرمائید)

دروسی که تا کنون در سایت قرار داده شده اند.

    فیزیولوژی ورزشی - تغذیه ورزشی
    حرکت شناسی و بیومکانیک
    اصول مبانی - مدیریت سازمانها و مسابقات ورزشی
    سنجش و اندازه گیری
    رشد و تکامل و یادگیری حرکتی
    حرکت اصلاحی و آسیب شناسی ورزشی

لینک ورود به بخش آزمونهای آنلاین کارشناسی ارشد علوم ورزشی


http://www.myfitroad.com/exam/
 

دوشنبه, 06 دی 1395 16:58

عکس سال فیفا 2016

عکس برتر سال 2016 از سوی فیفا انتخاب گردید.

 

 

در توضیح این عکس در سایت فیفا آمده است آرژانتین با قهرمانی در رقابتهای فوتسال جام جهانی 2016 توانست انقلابی برپا کند و جام را از انحصار دو تیم برزیل و آرزانتین خارج کند

گفتنی است در این رقابتها تیم ملی ایران رتبه سوم را کسب نمود

تمرینات تی آر ایکس امروزه از پرطرفدار ترین تمرینات برای حوزه تناسب اندام میباشند. در این بحث تصاویری از تمرینات منتخب این رشته جذاب ورزشی قرار داده ایم

امیدواریم مورد استفاده قرار گیرد

با توجه به  تحقیقاتی که به تازگی در باره اضافه وزن صورت گرفته است، شاید بهترین صبحانه برای کاهش وزن ، صبحانه مفصل خوردن  باشد! در این تحقیق، خانمهایی که  دارای اضافه وزنی که صبحانه‌ پرکالری‌تری  استفاده کردند، در مقایسه با کسانی  که شام پر کالری خوردند، بیشتر وزنشان پایین آمده است

شیر یک مایع حیاتی و مورد نیاز برای زندگی است که توسط  همه پستانداران بوجود می آید  و بیش از ۷ هزار سال است که انسان‌ها از آن می نوشند . شیر، محققان شیر را عنصر بسیار مفید و مغذی برای سلامتی می دانند .

ورزش‌های سنگین در باشگاه یا باردار بودن یا دوران قبل از قاعدگی از جمله نکاتیست که باید در باب افزایش اشتها مد نظر داشته باشید.

تعریق، مکانیسمی طبیعی برای متعادل کردن دمای درونی بدن در روزهای گرم سال است. با این حال، عرق کردن به‌دلیل رطوبتی که ایجاد می‌کند و لکی که روی لباس می‌گذارد و مخصوصا بوی نامطبوعی که دارد، دلنشین نیست و افراد بسیاری تلاش می‌کنند با گرم شدن هوا به روش‌های مختلف جلوی تعریق یا حداقل بوی نامطبوع آن را بگیرند. محصولات متنوعی از اسپری‌های ضدعرق گرفته تا خوشبو‌کننده‌ها و پدهای لباس برای این کار در بازار موجود است.

اگر فکر می‌کنید پرخوری و کم تحرکی، تنها دلایل زیاد شدن دورکمرتان است، در اشتباهید. و اما بعضی از علت‌های غیرعادی چاقی که مقصر اصلی هستند! این عوامل علی رغم رژیم و دوندگی روی تردمیل باشگاه چاق‌تان می‌کنند:

شاید شما برای اینکه وزنتان را کم کنید، دست به هر کاری زده باشید و متاسفانه از هیچکدام از روشهای رایج نتیجه مطلوب را دریافت نکرده باشید. در این مطلب ما قصد داریم تا شما را با روشهای عجیب برای کاهش وزن آشنا کنیم.

دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی