امتیاز تناسب اندام شما چند است؟

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 امتیاز تناسب اندام و یا به عبارتی Fitness Score شاخصی است که نشان دهنده وضعیت تناسب بدن شما میباشد. در واقع این عدد امتیازی است به تیپ بدنی شما. امتیاز از 70 آغاز میگردد و هر چه بدن شما دارای  وضعیت بهتری باشد امتیاز کسب خواهد نمود و به امتیاز 100 نزدیک میشود و اگر بدن شما وضعیت بدنی نامناسبی داشته باشد به همین صورت امتیاز از دست خواهد داد و شاید به عدد زیر 50 هم برسد.

توجه: بالاترین امتیاز رسمی در این سیستم 100 میباشد. بنابراین اگر شما دارای امتیاز 100 هستید یعنی دارای بدنی بسیار خود از نظر ظاهری و ترکیب بدنی هستید. گاهی اعلاد بالاتر از 100 نیز برای افراد عالی در این سیستم به ثبت رسیده است!


امروزه ابزاهای مختلفی برای محاسبه این امتیاز وجود دارند. یکی از این ابزارها دستگاه بادی کامپوزیشن میباشد که فرد با قرار گیری بر روی آن میتواند امتیاز خود را مشاهده نماید. چند نمونه محاسبه گر نیز بدون استفاده از دستگاه این بادی در دنیا وجود دارد که دارای لایسنس مخصوص خود میباشند و استفاده از آنها رایگان نیست.

تیم تحقیقی و همکار مجله علوم ورزشی پس از بررسی نرم افزارهای موجود محاسبه گری را برنامه نویسی و پیاده نمود که میتواند به مربیان و علاقمندان کمک نماید تا به سادگی هر چه تمامتر امتیاز تیپ بدنی خود را محاسبه نمایند. این نرم افزار بعد از چند بار تست و تغییر در ماههای اخیر در سایت قرار داده شده که مورد استقبال بسیاری از علاقمندان قرار گرفت.

شما میتوانید برای استفاده نامحدود از این سیستم محاسبه آنلاین وارد لینک زیر شوید و از آن استفاده نمائید.

لینک استفاده از نرم افزار آنلاین امتیاز تناسب اندام یا Fitness Score
http://www.myfitroad.com/tools/fitcal/version1.htm

توجه: لطفا داده ها را با دقت در فیلدهای مربوطه در نرم افزار آنلاین وارد نمائید. در پایان امتیاز شما در بالای صفحه نمایش داده میشود.

علاوه بر امتیاز تناسب اندام شما قادر خواهید بود تا محاسبه BMI, متابولیسم پایه، میزان کالری مورد نیاز روزانه، WHR  و وزن ایده آل خود را نیز در این صفحه مشاهده فرمائید. ضمن اینکه توصیه تمرینی برای چربی سوزی بر اساس میزان ضربان قلب نیز در پایین همان صفحه نمایش داده میشود.

امیدواریم این نرم افزار برای شما هم مفید بوده باشد.
نظرات و امتیازات خود را در کامنتهای همین صفحه به اشتراک بگذارید

موفق باشید
مجله علوم ورزشی و تمرین
www.myfitroad.com
 

   برنامه های ویژه

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی