سن بدن (سن فیتنس) شما چند سال است؟

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

در یک تحقیق که در سال 2012 منتشر گردیده دکتر سیموئز و همکارانشان وضعیت بدنی افراد را به صورت غیر مستقیم و از طریق یک پرسشنامه مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج این تحقیق همبستگی بالایی با آزمونهای میدانی و آزمایشگاهی داشت و بعد از آن بود که نتایج این تحقیق به صورت وسیع مورد استفاده قرار گرفت.

 

در این تحقیق بر اساس اطلاعات دریافتی از شرکت کنندگان میزان حداکثر اکسیژن مصرفی افراد که مهمترین شاخص در سلامت عمومی و قلب و عروق میباشد مورد ارزیابی قرار گرفت. دانشمندان در ادمه بر اساس نتایج هر فرد سن بدنی وی را نیز مشخص نمودند همچنانکه افرادی با حداکثر اکسیژن مصرفی پایین تر دارای سن بدنی بیشتری نسبت به سایرین بوده اند.

 

این تحقیق در عین سادگی روشی کارآمد را به ما معرفی میکند تا بتوانیم یک ارزیابی سریع و در عین حال دقیق از افراد داشته باشیم. نتایج این تحقیق هم اکنون توسط وب سایت مجله معتبر نیویورک تایمز نیز معرفی شده است. وب سایت مجله علوم ورزشی افتخار دارد که برای اولین بار توانسته نتایج این تحقیق ارزشمند را به صورت آزمون آنلاین هوشمند و تحت وب اجرا نماید. امید است این حرکتی کوچک در جهت رشد سلامتی و تندرستی ایرانیان و فارسی زبانان دنیا باشد.

 

برای محاسبه سن بدنی خود اینجا را کلیک نمائید

 

Cáceres, Juan Marcelo Simões, et al. "A non-exercise prediction model for estimation of cardiorespiratory fitness in adults." Revista Brasileira de Cineantropometria & Desempenho Humano 14.3 (2012): 287-295.

   برنامه های ویژه

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. akbar

ممنون از شما

در یک تحقیق که در سال 2012 منتشر گردیده دکتر سیموئز و همکارانشان وضعیت بدنی افراد را به صورت غیر مستقیم و از طریق یک پرسشنامه مورد ارزیابی قرار دادند.
Good day Dears ,
I tried out the above procedures , but to keep you inform that , could not get the accurate result out of it ,
Best Regards- M. Rhbari Nejad (Amir (
+98 912 1490667

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی