بدنسازی:محاسبه حداکثر وزن مفیدی که میتوانید داشته باشید

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


اغلب در کتب مختلف بحث بر این است که حداقل وزن ما باید چند باشد. امروز میخواهیم به این مبحث بپردازیم که حداکثر وزنی که شما میتوانید به صورت مفید داشته باشید چند کیلو میباشد؟ منظور از وزن مفید وزنی با حد استاندارد چربی. این وزن شامل بافتهای مفید از جمله عضلات ،لیگامنتها و تاندونها میباشد.

امروزه جوانان و افراد بزرگسال زیادی میباشند که جهت افزایش وزن عضلانی و در واقع افزایش حجم در سالنهای بدنسازی مشغول به تمرین میباشند. باید بدانید که هرگونه افزایش وزن میتواند به صورت طبیعی و یا تحت تاثیر داروها اتفاق بیافتد. متاسفانه امروزه رسیدن سریع به افزایش وزن به عنوان یک هدف در باشگاهها مطرح میباشد و موجب شده تا افراد به سمت افزایش حجم داویی کشانده شوند. سوال مهم اینجا این است: چه میزان افزایش وزن برای بدن شما میتوانید داشته باشید؟


در واقع باید بدانید بدن شما با تاثیر ترکیبی از تمرین، تغذیه و تاثیرات طبیعی هورمونی در بدن میتواند به یک شرایط ایده آل وزن و حجم برسد و استفاده از داورها برای بدنسازی غیر حرفه ای به هیچ عنوان توصیه نمیگردد. اینکه متاسفانه امروز شاهد رواج مصرف داروها در ورزش میباشیم بیشتر به این دلیل میباشد که درک درستی از برنامه های تمرینی وجود ندارد و خلاء دانش در تمرین و تغذیه باعث هدایت افراد به سمت دارو ها گشته و جای بحث آن در این بخش نیست.

در اینجا نکته مهمی که برای اغلب افراد مهم است حداکثر وزنی میباشد که میتواند یک فرد به صورت طبیعی یعنی با تغذیه سالم و ورزش بدست آورد. نتایج بررسی داده ها از1947 تا سال 2010 نشان داد که حداکثر وزنی که یک فرد میتواند بدان دست یابد از یک فرمول و قاعده خاصی پیروی میکند. در واقع با داشتن برخی از اندازه های فیزیکی افراد قادر خواهیم بود که حداکثر وزنی که آن فرد میتواند بدان دست یابد را به پیش بینی نمائیم.

در محاسبه گری که در ادامه آورده شده است شما با قرار دادن داده های اندازه گیری شده از خود میتوانید حداکثر وزنی که میتوانید به صورت طبیعی بدان دست یابید را محاسبه نمائید. (قابل توجه میباشد که این حداکثر وزن ناشی از افزایش بافت عضلانی و سایر بخشهای مفید خواهد بود نه بافت چربی)

قد: قد خود را در حالت ایستاده اندازه بگیرید
دور مچ پا: باریک ترین بخش مچ پا را شامل میشود
دور مچ دست: محیط مچ دست

 

برای استفاده از این نرم افزار آنلاین اینجا را کلیک نمائید

مجله علوم ورزشی
 

   برنامه های ویژه

نظرات (3)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. فاطمه

خیلی ممنون عالی بود

  1. الهام

عالی بود

  1. میرحسینی

ممنون

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی