پاسخ به مقاله " پدر خوانده ای برای علوم ورزشی"

:نویسنده محمد وجدانزاده
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بنام خدا

با سلام و عرض ادب و پيشاپيش عرض تبريک عيد سعيد فطر بشما و تشکر از محبت های بيدريغ شما، در ارتباط با موضوع پدرخوانده ای برای علوم ورزشی، به استحضار میرساند متاسفانه در سازمان های ورزشی ما هميشه اينگونه مسائل وجود داشته، در همين راستا بايد اشاره نمايم کسی که در ميادين ورزشی با گرمای تابستان و سرما زمستان مواجه نشده باشد از درد ورزش اطلاع دقيق نخواهد داشت، پستها هميشه باعث اسارت انسانها میشود. گفتن نه بيمه لازم دارد و نه مالياتی بدنبال دارد، ما منکر تکنولوژی و پيشرفت علوم و يا تحقيقات علمی نيستيم و فکر بسته هم نداريم سؤال اين است:

-    کسی که قله اورست يا دماوند را صعود نکرده باشد با نشان دادن چند تصوير و يا پاورپوينت میتواند راهنمای گروه کوهنوردی باشد؟

-    کسی که بارها و بارها باسيستم اسيد لاکتيک مواجه نشده برای  درد عضله چه راهکاری را ارائه میدهد؟

-    آيا نظريه کارشناسانه ی متخصصين ورزشی در اين ارتباط مثمر ثمر بوده يا اينکه فقط نظرات و سليقه عده ی بخصوصی مد نظر بوده؟

-    آيا نظر کارشناسان در نقاط مختلف ايران قابل ارزش هست يا اينکه همانند حقوق های نجومی باعث رفاه گروه بخصوصی و فلاکت اغلب ورزشکاران و سازمانها ورزشی خواهد شد؟

-    بنده بعنوان يک کارشناس ورزشی اين را قبول دارم که اغلب رشته های پزشکی بايد با علوم ورزشی هماهنگ شوند، اما نه اينکه ورزش تابع آنان باشد، در اغلب کشورها (پزشکی تغذيه- آسيب شناسی- حرکات اصلاحی- و غيره....) همپای رشته های علوم وزرشی میباشند، اما در اين که کدام ارگان از آنان حمايت میکند؟

-    زمانی که به مطب اين متخصصين مراجعه می نمايم پيشنهاد اين است:
o    تمرين نکنيد؟
o    فلان غذا را صرف ننمائيد؟
o    استراحت مطلق
o    و هزاران اما و چرای ديگر؟

    موضوع اين است دندان درد میکند، اما نبايد آنرا کشيد بلکه بايد از درد دندان طبيعی جلوگيری نمود!!!

جناب اقای دکتر امانی هزاران هزار اما و چرا وجوددارد اما بحث مديريت در وزرش کشور اين است که نظران ديگران را در طی جلسات و سيمنارها يا گردهماييهای مختلف دريافت اما نظرات خودشان را در قالب برنامه های بخصوصی به سازمانهای ذيربط ابلاغ مینمايند.

چين در سال 1353 برای اولين بار در بازيهای آسيايي تهران شرکت نمود، که در آن زمان جزء سه تيم در آسيا شد، در مدت اين42 سال در دنيا  چه جايگاهی برای خودکسب نموده؟ علت چيست؟ راه درمان کدام است؟ فاکتورها چيست؟ با چه وسيله ی حرکت مینمايند؟ آيا خونشان از ما غليظ تر است يا تعصب و غيرتی بالاتر از ايرانيان دارند؟

بنده هم درگير اين ناملايمات در ورزش حرفه ی دانشگاهی و سازمانها که تعدادی بر اساس رابطه سکان هدايت کشتی علوم ورزشی را عهده دار میباشند عمر خود را تلف مینمائيم!!!

محمد وجدانزاده

   برنامه های ویژه

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. فرامرز

دوست عزیز. آقای محمودی. به نظر میرسد هنوز جامعه ورزشی در رویای قولهایی هست که خودش به خودش داده و از این تغییرات در خیال خود رویایی ساخته که در آن بهشتی هم متصور شده. لازم به توضیح هست که برای مطب دار شدن باید شما از سازمان نظام پزشکی مجوز بگیرید و نه وزارت بهداشت و هیچ گاه این مجوز صادر نخواهد شد و هیچ مسئولی هم این قول را به ورزشی های عزیز نداده است. با این تغییرات نه شغلی ایجاد خواهد شد و نه اعتباری افزوده. هر وقت این اتفاقاتی که فرمودید افتاد من میام همینجا و کتبا از شما و کل ملت عذرخواهی میکنم.

  1. حسین محمودی

با سلام
دوستان لطفا دقت فرمایید، صحبت پدرخوانده و افراد غیر متخصص نیست، و بر عکس بحث اختصاصی شدن و یکپارچه شدن علوم است، در همه جای دنیا علوم مرتبط با تندرستی و سلامت ساماندهی شده و زمینه های شغلی برای آنها فراهم اومده. من از شما می پرسم جناب دکتر امانی، آیا امروز شما می توانید یک مطب تاسیس کنید؟ که در آن افراد به شما مراجعه کنند و برای سلامتی خودشان برنامه تمرینی و غذایی دریافت کنند؟ جواب مسلما خیر است چنین چیزی تعریف شده نیست در سیستم کشور. حتی اگه ما این کارو کنیم و فرد مریض بشه یا مریضیش بدتر بشه راحت میتونه شکایت کنه و ما محاکمه خواهیم شد. یعنی علمی داریم که هیچ کاربردی نداره و هیچ شغلی براش تعریف نشده
در بررسی شما فرمودید رشته های مدریت بازاریابی و آنالیز ورزشی، لطفا دقت کنید اصلا ربطی نداره و فقط رشته های مرتبط با سلامت به مجموعه وزارت بهداشت و درمان منتقل خواهند شد. متن اصلی خبر تو این سایت وجود داره :
http://www.physicaledu.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%9F

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی