فشرده سازی برنامه های تمرینی

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

برنامه های تمرینی روزانه میتوانید باعث حفظ تناسب اندام و سلامت جسمی و روانی افراد گردند ولی سوالی که در هر برنامه تمرینی برای ما مطرح است این میباشد که چه میزان در شبانه روز قادر هستیم برای برنامه های تمرینی خود وقت و زمان صرف نمائیم. باید بدانیم که اجرای یک برنامه تمرینی علاوه بر اینکه نیاز به زمان 45 تا 90 دقیقه ای دارد علاوه بر آن افراد باید مدتی را هم صرف رسیدن به باشگاه و برگشت از آن نمایند که این امر موجب میگردد بسیاری از افراد شاغل و حتی دانشجویان و دانش آموزان نیز از ورزش منظم دور باشند. قرن بیست و یک انسان را بیش از گذشته مشغول به امور مختلفی نموده که موجب محدودیت های زمانی بیش از گذشته گردیده است. آیا اینجا نیز میتواند علم به یاری انسان بیایید و موجب فشرده سازی برنامه های تمرینی برای صرفه جویی در اجرای برنامه های تمرینی گردد؟ پاسخ به این سوال بلی هست.

سیستم های جدید امروزه به یاری ما آمده است تا با پرداختن به زمان اندک نتیجه مشابهی را داشته باشیم. بگذارید ساده تر توضیح بدهیم. در حالی که شما نیاز به یک ساعت زمان دارید تا در یک برنامه سبک بین 400 تا 500 کیلو کالری انرژی بسوزانید و یا عضله سازی مناسب داشته باشید با اجرای برنامه های فشرده و باشدت بالا قادر خواهید بود تا با پرداختن به یک ششم یعنی تنها 6 دقیقه وقت به همان نتیجه برسید. این سیستم های تمرینی که به نام تمرینات اینتروال با شدت بالا شناخته میشوند دارای راندمان بالا، ترشح هورمون های رشد و تستسترون بالایی در بدن مجری برنامه همراه میباشند. اثرات هورمونی مفید این تمرینات باعث چربی سوزی و همراه با آن عضله سازی بالایی گردیده که با حداقل زمان ممکن شده است. این دسته از تمرینات با هر شرایطی سازگار بوده و بر اساس فضایی که هر فرد در اختیار دارد میتوان متناسب با شرایط برنامه مناسبی را طراحی کرد ولی باید بدانیم که داشتن حداقل های آمادگی جسمانی برای این دسته از تمرینات لازم و ضروری بوده که باعث میگردد در توصیه این نوع از برنامه های تمرینی دقت صورت گیرد.

توجه مهم: اجرای این دسته از برنامه های تمرینی در آماده سازی ورزشکاران زیاد دیده میشود ولی به تازه گی در حوزه برنامه های فیتنس و تناسب اندام نیز باشگاهها از این روش استفاده میکنند.

به عنوان یک عضو کوچک از جامعه ورزش به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که افراد به صورت سر خود این دسته از برنامه ها را اجرا نمایند  این نوع از برنامه ها نیاز به دانش بالا در حوزه فیزیولوژی ورزش (نه پزشکی) داشته و طراحی آن نیاز به حداقل های دانش در علم تمرین و حرکت شناسی دارد. نمونه این برنامه تمرینی را صورت کلی در مقالات گذشته در سایت قرار دادیم و به زودی نیز نمونه هایی دیگر را قرار خواهیم داد. مربیان عزیز که قصد طراحی اینگونه برنامه ها را دارند باید به دقت روی مسائل احتیاطی کار نمایند.

 

با سپاس

مجله علوم ورزشی

www.myfitroad.com

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. هميلا

با سلام و احترام
من در سال گذشته با مربيم اين روش رو حدود سه ماه كار كردم و خيلي خوب چربي سوزي داشتم و سايز كم كردم به طور شگفت اور و فكر ميكنم چون همزمان رژيم غذائي و سفت و و سختي هم داشتم حجم عضلاتم هم كم شد و به سختي عضلات و دوباره ساختم ، پيشنهاد ميكنم در شرايطي كه از اين روش استفاده ميكنين مواظب مقدار مصرف پروتيينتون باشين تا عضلات اسيب نبينه

به عنوان یک عضو کوچک از جامعه ورزش به هیچ عنوان توصیه نمیکنم که افراد به صورت سر خود این دسته از برنامه ها را اجرا نمایند و در عین حال از طراحی و اجرای این برنامه با همکاری مربیان تجربی نیز به شدت بپرهیزید.
Dear Dr. Mr. Alireza Amani ,

Good day , The above line is surely an insult to the people worked and hard times in the societies and filed to train the Sportsmen / Women and you too .
You surely have been under the training of the such elders , but you avoid them and this kind of treatment and manner is not right to be accepted as
most of the investigations are done through and by their honest self responsibilities of these elder people .


Best Regards- Amir Rahbari Nejad

Best Regards

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی