10 فایده مهم تمرین با توپ های سوئیسی

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

مطمئن هستم تا کنون شما هم اسم توپ های سوئیسی یا همان توپ های ایروبیکی که در اغلب باشگاهها و حتی منازل دیده میشود را شنیده اید و شاید هم با آنها تمرین کرده باشید. امروز میخواهیم 10 فایده عمده این توپها را به مطرح کنیم. فوایدی که در صورت برنامه ریزی درست با استفاده از این توپها میتواند برای شما حاصل شود.

 

فواید توپ های سوئیسی:

1- با ایجاد سطح نامتعادل عضلات باعث میگردد تا شما تلاش بیشتری برای کسب تعادل نمائید و این خود به تدریج باعث بهبود سطح تعادل بدن شما میشود.

2- هر تمرینی روی این توپ ها میتواند عضلات بیشتری را به نسبت سایر تمرینات درگیر نماید که این باعث سوزاندن کالری های بیشر خواهد شد.

3- درگیر شدن عضلات بیشتر در حین تمرین باعث بهبود وضعیت فیزیکی و تناسب اندام شما و تقویت بیشتر عضلات میگردد.

4- ستون فقرات و عضلات ناحیه ستون فقرات - عضلات کور- در این نوع از تمرینات بیشتر بهبود می یابند که این باعث کاهش احتمال آسیب در ناحیه کمر و ستون فقرات در آینده میشود.

5- به علت وضعیت الاستیکی این توپها، هنگام نشستن یا قرار گرفتن در وضعیت های مختلف تمرینی، آسیبی به سطح تماس بدن شما با این توپها وارد نمیشود و برعکس بدن در وضعیت آرام و راحت به تمرین میپردازد.

6- تمرینات روی این توپها به صورت یکنواخت ضربان قلب و تنفس را بالا برده که باعث بهبود عملکرد قلبی و تنفسی میگردد. در عین حال اجرای این تمرینات به صورت هوازی اثرات گرانبهایی برای بیماران قلبی، تنفسی و دیابتی دارد.

7- با افزایش درگیر کردن عضلات و همراه با آن افزایش جریان خون و تنفس، باعث افزایش چربی سوزی میگردد.

8- با یک فضای حداقلی میتوانید به تمرین با این توپ بپردازید. حتی منزل شما هم میتواند به عنوان باشگاه باشد.

9- قابلیت انجام تمرین با وزنه، بدون وزنه و حتی دستگاه با این توپ ها وجود دارد.

10 افراد در همه رده های سنی میتوانند به تمرین با آن بپردازند البته به شرطی که توپی با سایز مناسب با قد فرد نیز تهیه گردیده باشد.

 

خوب دوستان عزیز، اینها خلاصه ای بود از فواید تمرینات با توپ های سوئیسی که امروزه طرفداران زیادی دارد. فراموش نکنید در هنگام خرید یک بار زحمت بکشید با تلمبه همراه که باید در کنار توپ به شما تحویل داده شود توپ را باد بزنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. برخی از وپها متاسفانه بعد از باد زدن از وضعیت کروی مناسب برخوردار نبوده و یا حتی پنچر میباشند. پس مراقب باشید تا توپی سالم تهیه نمائید. این توپها عموما در سه سایز به فروش میرسند. سایز یک برای کودکان و سایز 4 برای افراد بلند قد میباشد. اغلب آقایان و خانمها از سایزهای 2 و 3 استفاده میکنند.

شاد باشید و سرزنده

منبع: مجله علوم ورزشی

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی