چند پیشنهاد برای سوزاندن کالری بیشتر

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

امروزه که  زندگی ماشینی و کاملا کم تحرک ما را همراهی میکند هر روشی که بتواند باعث سوزاندن کالری بیشتری در بدن گردد در واقع ما را از عواقب بی تحرکی و کالری دریافتی زیاد  به دور نگه میدارد. در مقاله امروز سعی بر آن است  تا با ارائه روشهای ساده و در عین حال کاربردی شما را در حذف کالری های اضافی یاری نمائیم. امید است این مقاله برای شما مفید باشد.

 

  • وقتی در خانه هستید و زنگ آیفون به صدا در می آید به جای این که آیفون را بزنید ، راه بروید و درب خانه را خودتان باز کنید و با این رفت و برگشتی که انجام می دهید کالری می سوزانید.


 با فرزندتان به استخر شنا بروید و در آب با فرزندتان بازی کنید البته در کم عمق ترین جای استخر و در طول این ساعتی که در استخر در حال بازی کردن و شنا کردن هستید متوجه نمی شوید که چقدر کالری از دست دادید و خسته هم نشده اید . و باید فراموش نکنید که 100 متر شنا کردن به عبارتی 400 متر دویدن است.

 

  •  بخوانید، بنویسید، فکر کنید:


وقتی نامه‌ای می‌نویسید یا ایمیل می‌فرستید یا مقاله‌ای می‌خوانید، مغز شما فعال می‌شود. برای فعالیت مغز، انرژی لازم است و این انرژی از طریق سوزاندن انرژی تامین می‌شود. البته مراقب باشید هنگام انجام این کارها کمرتان کاملا صاف باشد.
 

  •  فرزندتان را به پارک ببرید:


وقتی با بچه‌ها به پارک می‌رویم بدون آنکه متوجه باشیم، راه می‌رویم، می‌دویم و خوشحالیم. تمام توجه‌مان به تفریح کردن با آنهاست و اصلا فکر نمی‌کنیم که در حال ورزش هستیم، کافی است خود و فرزندتان را ساعتی در پارک سرگرم بازی کنید

  •  در خانه با فرزند خود  راه بروید و بدوید:


شوخی کردن با فرزند خود و پیاده‌روی با هم ورزشی کامل است. پس هر کاری را که می‌توان همزمان با آن انجام داد، ارزشمند است. به این ترتیب بدون آنکه متوجه باشید، ورزش هم می‌کنید، و فراموش نکنید که در طول یک ماه که شما هر روز یک ساعت این کار رو انجام بدهید 6000 کالری سوزاندید

  • در خانه با آرامش آشپزی کنید:


با آرامش کامل آشپزی کنید ، خرد‌کردن، هم‌زدن، شستن و… فعالیت‌هایی هستند که می‌توانند سبب سوزاندن کالری و کاهش وزن شوند. البته باید توجه داشته باشید غذایی که می‌پزید چرب و پرکالری نباشند چون در غیر این صورت تمام تلاش شما برای سوزاندن انرژی به باد می‌رود. با آشپزی که هر روز انجام می دهید در طول یک ماه حدود 4000 کالری یا بیشتر می سوزانید.

 

  • رفتن به بازار برای خرید:


وقتی به بازار می روید که خرید کنید بهتر است با دوستان خود بروید تا در هنگام خرید کردن و راه رفتن حوصله تان سر نرود و احساس خستگی نمیکنید چون که مشغول حرف زدن باهم می شوید و متوجه نمی شوید که چه تعداد مغازه را رفته اید  و بدون آنکه متوجه باشید، کالری می‌سوزانید. البته باید مراقب باشید وزن آنچه در دست دارید، بین هر دو دست یکسان تقسیم شود تا دچار کمردرد نشوید. یک ساعت پیاده‌روی و خرید، ۲۰۰ کیلوکالری انرژی می‌سوزاند.
 

  • بازی کنید:


فرقی نمی‌کند در خانه باشید یا بیرون از منزل. کنار فرزندانتان باشید و بازی کنید. از اسباب‌بازی‌ها استفاده و خود را سرگرم کنید. یک ساعت بازی پرتحرک به سوزاندن ۲۰۰ کیلوکالری کمک می‌کند. البته اگر اهل بازی رایانه‌ای هستید، بازی‌های پر تحرک را انتخاب کنید.
 

  •  اتومبیلتان را بشویید:


این کار هم از دیگر کارهای روزانه است که می‌تواند به تناسب‌اندامتان کمک کند. به جای بردن اتومبیل به کارواش، روز تعطیل آستین‌ها را بالا بزنید و اتومبیلتان را بشویید. اگر اتومبیل ندارید، می‌توانید موتور یا دوچرخه‌تان را بشویید. ۴۰ دقیقه شستشوی اتومبیل۲۰۰ کیلوکالری می‌سوزاند.
 

  •  جاروبرقی بکشید و خانه را مرتب کنید:


جاروبرقی کشیدن فعالیت لذت‌بخشی نیست اما به هر حال لازم است پس چه بهتر که از آن نهایت استفاده را ببرید. البته هنگام جاروبرقی کشیدن، مرتب جارو را از یک دست به دست دیگر بدهید و اگر منزلتان خیلی کوچک است، کف زمین را هم تی بکشید. یک ساعت جاروبرقی‌زدن و تی‌کشیدن مساوی است با سوزاندن ۲۰۰ کیلوکالری انرژی.
تغییر دکوراسیون، جابه‌جا کردن مبل‌ها و… نه‌تنها برای روحیه شما خوب است، بلکه به تناسب‌اندامتان هم کمک می‌کند. البته مراقب باشید اشیای سنگین را به‌تنهایی بلند نکنید چون در این صورت به کمرتان فشار می‌آید. ۳۰ دقیقه مرتب کردن خانه ۲۰۰ کیلوکالری انرژی خواهد سوزاند.
 

  •  سعی کنید به جای اینکه به فرزندتان یا همسرتان بگوید که برای شما آب نوشیدن و یا چای بیارد خودتان بلند شده و به آشپزخانه رفته و آب یا چای را برای خودتان بیاورید و به اتاق برگشته و بعد از تماشای فیلم ،سریال و یا برنامه ورزشی مورد علاقه خود لیوان خود را بلند کرده و به آشپزخانه برده بشوید بعد در جای خود گذاشته. شما متوجه نمی شوید که با این کار در حال سوزاندن کالری هستید.


منبع: مجله علوم ورزشی

نویسنده: کمال سعدی آل کثیر کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش

   برنامه های ویژه

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی