ده نکته مهم برای حفظ تناسب اندام در تعطیلات نوروز!

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

شاید شما هم تا به حال به این مسله اندیشیدیده باشید که چطور میتوان در عین حال که از یک تعطیلات طولانی نهایت استفاده را میکنید وضعیت بدنی خود را حفظ نمائید و غذاهای متنوع باعث عذاب وجدان ناشی از اضافه وزن در بعد از تعطیلات نگردند. تعطیلات نوروز در راه است و برای اینکه شما هم در این تعطیلات سالم و سرحال تر از همیشه باشید توصیه های ما را جدی بگیرید. برای اینکه به این خواسته خود برسید کافی است تا نکاتی که در ادامه بدانها اشاره میکنیم را توجه نمائید.


1- بیش از 7 ساعت در شبانه روز نخوابید. توجه داشته باشید که 7 ساعت خواب برای افراد بزرگسال یک حد متعادل و مناسب میباشد و خواب بیش از این میزان میتواند باعث انباشتگی کالری در بدن و در نتیجه چاقی و اضافه وزن گردد. ضمن اینکه خواب کمتر از این میزان نیز باعث ایجاد احساس خستگی در طول روی میگردد.

2- قبل از صبحانه نرمش کنید: نرمش های قبل از صبحانه باعث ایجاد نشاط در شما خواهند شد. این احساس به شما کمک خواهد کرد تا روز پر تحرکی را داشته باشید ، ضمن اینکه نرمش صبحگاهی باعث افزایش متابولیسم شما در طول شبانه روز خواهد شد.

3- صبحانه را کامل مصرف نمائید: مصرف صبحانه کامل ضمن اینکه انرژی شما را در طول روز با افت مواجه نخواهد کرد باعث این میشود که شما از خوردن غذاهای ناسالم در طول روز پرهیز نمائید و یا لااقل آنها را کمتر مصرف نمائید. ضمن اینکه صبحانه کامل موجب میشود شما در طول شبانه روز کمتر احساس گرسنگی داشته باشید.

4- کمتر از اتومبیل برای گردش استفاده کنید. سعی کنید در تعطیلات قدم زدن های طولانی با خانواده و یا دوستان را تجربه نمائید. تا حد امکان کمتر به خودرو سواری و یا گردش در اتومبیل بپردازید.

5- قبل از وعده های غذایی از سالا ها استفاده شود. استفاده از سالادها به شما کمک میکند گوارش مناسبتری داشته باشید. ضمن اینکه مصرف روغن زیتون به همراه سالاد میتواند برای شما در کنترل گرسنگی های روزانه کمک کننده باشد.

6- روزی به صورت 20 دقیقه به سرعت مناسب به پیاده روی سریع بپردازید. این مورد باعث خواهد شد که اگر شما کالری اضافی در بدن خود انباشته اید آن را بسوزانید. این تمرین فراتر از تمریناتی است که قبل از صبحانه اجرا میکنید.

7- مصرف مایعات به ویژه آب را فراموش نکنید. ضمن اینکه مصرف مایعات زیاد گاهی جای آب را نخواهد گردفت. پس تا میتوانید اب بنوشید تا متاسبولیسم پایه مناسبی داشته باشید.

 

امید است توصیه های این مقاله را جدی بگیرید و از ایام تعطیلات خود نهایت لذت را ببرید.

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی