تاثیر تمرینات ورزشی بر روی بهبود ناباروری مردان

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

اغلب کشورهای دنیا بخصوص کشورهای در حال توسعه و پیشرفته با معضل بزرگی بنام پیر شدن جمعیت و یا به عبارتی کاهش در زادو ولد روبرو میباشند. کاهش در زاده ولد در دو بخش خواسته و ناخواسته تقسیم بندی میشود. آنچه که در حوزه عدم زادو ولد عمدی میباشد باید در بخشهای مختلف از جمله فرهنگ، عقاید، سیاست و... مورد توجه و بررسی قرار گیرد و جای بحث امروز ما در حوزه نابراوری ناخواسته میباشد.

 

متاسفانه  امروزه جوانان زیادی در کشور ما درگیر ناباروری فیزیولوژیکی میباشند. این نوع از ناباروری به دلایل گوناگونی از جمله آسیب بیضه ها، کم تحرکی و غلظت کم اسپرم، کم تحرکی و سوء تغذیه حادث میگردد. علاوه بر آن مصرف برخی از داروها و نیز مکملها نیز میتواند باعث افزایش این مشکل میگردند. در این میان میتوان به این مورد هم اشاره کرد که ماحصل عدم دانش در علوم ورزشی باعث شده که در بسیاری از باشگاههای پرورش اندام با مصرف مکملهای استروئیدی ناباروری در جوانان افزایش یافته است.

 

 

راههای کاهش و از بین بردن:

در صورتی که ناباروری به دلیل کاهش غلظت و تحرک اسپرم باشد میتوان با یک برنامه منظم تمرین و تغذیه این مشکل را برای همیشه از بین برد. توصیه میگردد قبل از اینکه به این وضعیت مبتلا شوید تمرینات منظم ورزشی بخصوص تمرینات قدرتی با وزنه بدون مصرف مکمل را سرلوحه کار خود قرار دهید. تحقیقات نشان داده است که تمرینات قدرتی با وزنه بر روی بهبود ناباروری اثرات مثبتی داشته. لذا اگر هم اکنون نیز دچار این معضل میباشید توصیه میکنیم تا یک برنامه منظم و علمی وزنه را آغاز نمائید.

 

تغذیه مناسب یکی دیگر از راههای مقابله با این معضل میباشد. مصرف مکمل های دارویی از جمله ویتامین E  و ویتامین C   به همراه مصرف مکمل Zinc Plus تا حد زیادی باعث بهبود در تحرک و افزایش غلظت اسپرم در مردان میگردد.

 

امید است با این مقاله توانسته باشیم کمکی هر چند اندک به جوانان فارسی زبان کرده باشیم.

منبع: مجله علوم ورزشی

www.myfitroad.com

 

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. رحیمی

با سلام ،
من همسرم خیلی پرکار ودارای یک شغل پر زحمت است ودر واقع کارش به نحوی است که به نظر من به ورزش نیازی ندارد ولی با این حال واریس بیضه دارد واسپرمش ضعیف است آیا باز هم نیازی به ورزش هست ؟از طرفی اگر واریس عمل شود تاثیری بر ناباروری اش دارد؟

با سلام و احترام
ضعف اسپرم با مکمل میتواند تا دو ماه برطرف گردد. نیاز صد در صد به تمرین نیست
موفق باشید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی