مسافران و شناگران ساحل را از دست جت اسکی سواران نجات دهید!

:نویسنده هیات تحریریه
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

 

 

 

در روزهای گرم تابستان هر چند وقت یک بار ایمیلی از خوانندگان محترم سایت به دست ما میرسد که در مورد وضع نامناسب و غیر ایمنی که جت اسکی سواران برای شناگران ساحلی ایجاد کرده اند خواستار اطلاع رسانی شده اند. امیدواریم مسئولان دلسوز با مطالعه این خبر دست به کار شوند و وضعیت مناسبی را ایجاد نمایند.

متاسفانه ورود جت اسکی ها به سواحل هر چند به نظر مفرح بود و ساحل مدرنی را از دریاهای ایران بخصوص سواحل مازندران در ذهنها ایجاد کرد ولی عدم رعایت قوانین اجتماعی و مدنی از سوی جت اسکی سواران و خلا قانونی موجب شده که هر چند وقت یک بار شاهد درگیری های متعدد بین شناگران و جت اسکی سوارانی شویم که برخی از آنها به حدی خود را صاحب قلمرو دریاها میدانند که بی محابا اعلام داشتند "جت اسکی ما بیمه دارد و اگر کسی آسیب دید یا کشته شد پولش را بیمه میدهد". این پاسخ جت اسکی سوارانی میباشند که به صورت خطرناک در سواحل کشور بین شناگران، کودکان و مسافران مشتاق شنا در دریا حرکات سریع و خطرناکی را انجام میدهند.  برای اینکه از وضع موجود آگاه شوید تنها کافی است به سواحل یکی از شهرهای ساحلی مثل محمودآباد بروید و در یک روز که دریا صاف است وضع موجود را با چشمان خود مشاهده کنید.

 

هر چند مقررات راهنمایی رانندگی در مورد وسایل نقلیه موتوری در جاده ها روشن میباشد و راهنمایی و رانندگی نیز مامور اجرای آن میباشد ولی در مورد این غولهای پر سرعت دریایی خلا قانونی باعث شده که مشکلات زیادی در این سالها اتفاق بیافتد و باید بشتابیم تا جلوی مشکلات و حوادث آتی را بگیریم.

گفتنی است در هفته های اخیر سه مورد ایمیل فقط در مورد جت اسکی سواران شهرستان محمودآباد از مازندارن به دست ما رسیده است ولی باید بدانیم که این مشکل فقط مختص این شهر نیست و باید پاسخگویی مسئولان را در این زمینه انتظار بکشیم.

در پایان از مسئولان تربیت بدنی و وزارت ورزش، نیروی انتظامی و سایر ارگانهای مربوط خواهشمندیم که در این مورد خاص و اصطراری به توجه به آغاز مسافرتها شهریور و آخر تابستان به شمال کشور اقدامات مقتضی را به انجام رسانند.

شاد و سربلند باشید

   برنامه های ویژه

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی