تمرینات شکم یا دویدن؟ کدام یک برای کوچک کردن شکم مفید ترند؟

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)


چندین دهه برنامه های تجاری و غیر تجاری تمرینات ورزشی برای بهبود تناسب اندام نشان از آن داشت که موثر ترین تمرینات برای بهبود وضعیت چربی های زائد بدن تمرینات هوازی محض میباشد. اینجا سوالی مطرح میگردد که:

تمرینات هوازی کدامند؟


 آیا تمرین شکم هوازی محض است؟

در پاسخ به این دو سوال باید در مورد اول اشاره نمائیم به این موضوع که تمرینات هوازی تمریناتی میباشند که در شدت کم و با سرعت پایین و در مدت زمان طولانی تر انجام میشوند و در نتیجه بدن برای انجام آن بیشتر از ذخایر چربی استفاده میکند. و این تمرینات به دلیل وابستگی شدید به چربی های میتوانند باعث سوزاندن آنها گردند.

 

ولی در مورد سوال شماره دو باید عنوان کنیم که بدون شک تمرینات شکم که به شکلهای مختلف صورت میپذیرند از نوع هوازی محض نیستند و تنها زمانی شکل هوازی میگیرند که در مدت طولانی صورت گیرند که باز هم در اینجا شاهد این هستیم که افراد به صورت هوازی بیشتر میتوانند از تمریناتی مشابه دویدن استفاده نمایند تا چربی بیشتری را تجربه نمایند.

 

چه باید کرد؟ با استدلالهای بالا آیا نتیجه آن میشود که تمرین دو برای چربی سوزی ناحیه شکم موثر تر از تمرینات خود شکم میباشد؟ پاسخ ما به این پرسش بلی میباشد ولی با یک تبصره. تبصره ما این است که تمرینات شکم در حالی که در زمینه چربی سوزی قادر به مقابله با دویدن نیستند ولی در زمینه کاهش سایز در ناحیه شکم از تمرینات دویدن پیشی میگیرند. توجه نمائید که همیشه کاهش سایز ناشی از کم شدن چربی نمیباشد و موارد زیادی از قبیل بهبود استحکام عضلات باعث کاهش سایز میگردند ولی بهترین کاهش سایز موردی میباشد که به همراه کاهش سایز چربی سوری نیز داشته باشد.

ما چه پیشنهاد میدهیم: برای اینکه چربی سوزی و کاهش سایز در ناحیه شکم داشته باشید باید از ترکیب تمرینات دو و تمرینات ناحیه شکم استفاده نمائید.

شاد باشید
منبع: مجله علوم ورزشی

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی