محاسبه BMI

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

BMI چیست و چگونه محاسبه میگردد؟

BMI

 

 

BMI به معنی Body Mass Index یا جرم توده بدنی یکی از شاخص های بسیار مهم و کاربردی میباشد که مربیان و پزشکان در ارزیابی افراد از آن استفاده میکنند. محاسبه جرم توده بدنی بسیار ساده میباشد و هر کسی میتواند با داشتن قدر و وزن خود آن را به راحتی محاسبه نماید. کافی است که وزن خود به کیلو گرم را تقسیم بر مجذور قد خود به متر کنید تا  BMI خود را محاسبه نمائید. همچنین شما میتوانید برای اینکه کارتات راحتتر گردد از محاسبه گر زیر برای این منظور استفاده نمائید. به یاد داشته باشید که در حال حاضر بهترین دامنه برای BMI بین 18 تا 24 میباشد و بالاتر و یا پایین تر از این حد نشان از این دارد که باید با مربی یا پزشک مشور گردد.

هر گونه افزایش در این شاخص میتواند باعث این گردد که فرد به سمت شرایط دشوار و خطر زای قلبی و عروقی پش برود و هر گونه کاهش شدید نیز میتواند نشان از یک لاغری مفرط باشد.

 
       
       
  کیلو گرم وزن
       
  متر قد
       
    BMI

 

در صورتی که نیاز به ارزیابی دقیق تر از جرم توده بدنی خود هستید میتوانید از محاسبه گری که در سمت چپ همین صفحه قرار دارد استفاده نمائید.

با سپاس

منبع: مجله علوم ورزشی

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (2)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. حمید

شاخص BMI به نظر من اصلا علمی نیست! چون فقط به قد و وزن توجه داره و چثه و استخوان بندی فرد و در نظر نمیگیره همینطور خیلی از فرمولهی محاسبه وزن که میبینیم!

با سلام
دوست گرامی. حمید عزیز. این شاخص یکی از شاخصهای معتبر دنیا میباشد ولی کاملترین نیست. برای ارزیابی دقیقتر باید از بسیاری از روشهای دیگر مثل روش هیث و کارتر استفاده کرد که همه جنبه ها را در بر دارد.

سالم و شاد باشید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی