انجمن بین المللی AESA به زودی آغاز به فعالیت میکند

:نویسنده انجمن AESA
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

دهه اخیر فرصت مناسبی بود تا دنیا با معجزه فعالیتهای منظم و برنامه ریزی شده بدنی و ورزش آشنا شود. کشورهای پیشرو و توسعه یافته با کاهش  بودجه های درمانی و افزایش بودجه ورزش و فعالیت بدنی باعث بهبود سطح نشاط و سلامت در جوامع شدند. از آن سو میدانهای ورزشی نیز دیگر به دید یک سرگرمی نبودند. کشورها از میادین ورزشی برای رسیدن به اهداف اقتصادی، فرهنگی و حتی سیاسی استفاده میکرده و میکنند.

آنچه تا کنون در این بین مشهود بوده و نقش مهمی در این نظم دارد حضور نیروی های توانمند در حوزه ورزش میباشد. باید بدانیم در صورت عدم حضور مربیان و اساتید حرفه ای و با دانش، سرمایه گذاری های انجام شده نیز به هدر خواهند رفت. در همه کشورهای دنیا فدراسیونهای ورزشی مرکز اصلی تربیت مربیان میباشند و بسیاری از مربیان از دل باشگاهها و یا دانشگاهها علوم ورزشی بیرون می آیند. البته باید گفت در ورزش قهرمانی مهم نیست یک سرمربی از دانشکده علوم ورزشی فارغ التحصیل شود ولی مطمئنا مربی بدنساز هیچ تیم ورزشی موفق را سراغ نداریم که فارغ التحصیل درجه یک از دانشکده های علوم ورزشی نباشد. همچنین افرادی که در حوزه سلامت و تناسب اندام امروزه در باشگاهها کار میکنند اگر به دانش روز مجهز نباشند نه تنها کمکی به مردم نمیکنند بلکه باعث مشکلات عدیده نیز در حوزه سلامت خواهند شد و به سلامت افراد صدمه خواهند زد.

 

سالیان سال است که انجمنهای علمی در دنیا با بررسی وضعیت مربیان و رتبه بندی آنها به لحاظ توانایی های علمی و عملی به مردم کمک میکنند که بهترین مربیان را برای خود برگزینند. این انجمن ها عمدتاٌ غیر دولتی بوده و با همکاری دانشگاهها به مانیتور کردن مربیان میپردازند. خوشبختانه نمونه این انجمنها در دنیا کم نیست تا جایی که انجمنهای ACSM, ACE, NASN , NSCA  از معروفترینهای این حوزه میباشند . همه این انجمنها در تلاش هستند تا برنامه های علمی توسط مربیان ارائه شود و به شدت به دانش افزایی و رقابت بین مربیان و به ویژه مربیان شخصی همت گماشته اند.  برگزاری کارگاههای آموزشی و در کنار آن آزمونهای رتبه بندی مربیان از نقش های مهم این انجمنها میباشند. لازم به توضیح است که همه این انجمنها دارای پشتوانه های علمی بالایی بوده و هر فرد تنها بر اساس علاقه قادر به برپایی آنها نمیباشد. از پشتوانه های علمی این انجمنها میتوان به ژورنال های بین المللی و درجه یک این انجمنها اشاره کرد که داری رتبه های بالا در آی اس آی میباشند.

 

متاسفانه جای این انجمنها در کشور ما تا کنون خالی بود و انجمنهای مشابه که به صورت دولتی بنیاد نهاده شد هم نتوانست کاری از پیش ببرد و هیچ حرکتی در مسیر دست خود انجام ندادند. خوشبختانه حرکات زیربنایی ایجاد یک انجمن بین المللی از سال 2012 در کشور ما نیز بدون حضور موسسات دولتی آغاز گردید. در این سال با راه اندازی مجله بین المللی فیزیولوژی ورزش کاربردی و دعوت از اساتید درجه یک آسیا و ایران یک مجله با استانداردهای بین المللی راه اندازی گردید.  این مجله در ماه اخیر رنک بین المللی  ای اس آی دست یافته و به عنوان اولین مجله فیزیولوژی ورزش کشور دارای امتیاز بین المللی  مطرح گردید. حال که به پشتوانه محکم علمی دست یافته ایم اقدام به فعال سازی انجمنی نموده ایم که در ابتدا در سطح آسیا در راستای رنک بندی و دانش افزایی مربیان ورزشی اقدام نماید. انجمن AESA یا همان Asian Exercise and Sport Science Association  بر اساس پشتوانه علمی مجله بین المللی IJAEP در یک ماه اخیر آغاز به فعالیت نمود. هسته اصلی این انجمن اساتید درجه یک آسیایی بوده و در کنار آن از سایر اساتید دنیا نیز بهره گرفته میشود. سایت این انجمن توسط یک تیم حرفه ای در دست طراحی بوده و به زودی اخبار بیشتری از این انجمن بین المللی خواهید شنید.

آدرس سایت انجمن- سایت در مرحله نهایی آماده شدن میباشد : www.aesasport.com

آدرس مجله بین المللی این انجمن: www.ijaep.com

 

اهداف اختصاصی انجمن:

1- اجرا و یا حمایت از پروژه های علمی-ورزشی

2- ارائه دست آوردهای کاربردی به مربیان، اساتید و مخاطبان عام

3- برپایی کنگرهایی در جهت اشتراک دانش در سطح بین المللی

4- برگزاری کارگاههای آموزشی در حوزه علوم ورزشی

5- برگزاری آزمونها در سطح بین المللی و رنک بندی مربیان و دسته بندی در سایت جهت اعلام به مخاطبان

 

* فارغ التحصیلان دوره های کارشناسی ارشد و یا دکتری در حوزه علوم ورزشی  و  مسلط به زبان انگلیسی که تمایل به همکاری داوطلبانه با انجمن را دارند در فرم پایین همین صفحه با ذکر مشخصات درخواست خود را ارسال نمایند. درخواستها تنها توسط مدیر سایت مشاهده خواهد شد.

 

به زودی در مورد این انجمن بیشتر خواهید شنید

   برنامه های ویژه

نظرات (1)

هنوز نظری ارسال نشده است

با عرض سلام وادب خدمت شما اینجانب مایل به همکاری داوطلبانه با انجمن را دارم تشکر

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی