Beta Alanine بتا آلانین مکملی برای ورزشکاران

نویسنده:

بتا آلانین


 

بتا آلانین مکملی است که امروزه به عنوان یک مکمل تاثیر گذار در عرصه ورزش معرفی شده است. این مکمل با برخی از اثرات موثر و معنی دار باعث بهبود در وضعیت ورزشکاران بخصوص ورزشکاران بدنسازی گردیده و هر روزه به طرفداران آن افزوده میشود.

 

اثرات مفید

این مکمل به عنوان یک آمینو اسید عیر ضروری در تغذیه افراد معرفی شده است. بدین صورت که این مکمل در بدن ساخته میشود و نیاز ضروری بر مصرف خارجی آن نیست. مکمل بتا آلانین با اثر بر روی وضعیت بافری سلول های عضلانی موجب کاهش وضعیت اسیدی سلول شوده و در نتیجه خستگی را کاهش میدهد. این اثر موجب میگردد تا بتا آلانین موجب کاهش اثرات مضر و منفی اسید لاکتیک گردیده و تاخیر در خستگی همراه با افزایش تمرین پذیری افراد بوده و در نتیجه ورزشکاران در رسیدن به هدف آن را یک مکمل یاری دهنده میدانند.

از سایر اثرات این مکمل میتوان به افزایش استقامت نیز نام برد. در برخی از تحقیقات اخیر افزایش استقامت عضلانی در استفاده از این مکمل دیده شده است. از اثرات قابل توجه این مکمل میتوان به افزایش اثر بخش کراتین میباشد. گزارش گردیده است که در یک مطالعه مصرف این مکمل به همراه کراتین موجب کاهش بیشتر چربی و افزایش بیشتر توده عضلانی بدن گردیده است.

تحقیقات در استفاده طولانی مدت در مورد این مکمل کمتر صورت پذیرفته است و گزارشها حاکی از آن است اثرات جانبی مضر در 8 هفته استفاده از این مکمل دیده نشده است.

 

روش استفاده

مصرف 800 تا 1200 میلی گرم بتا آلانین در سه وعده در روز به ورزشکاران توصیه شده و در برخی از موارد نیز مصرف دوز بالای 1000 میلیگرم باعث کاهش در پمپ خون سرخرگی شده است.

امید است که این مقاله برای شما مفید بوده باشد.

منبع: مجله علوم ورزشی 

 

   برنامه های ویژه

نظرات (1)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. M. Rahbari Nejad

Dears ,
thank you for the article and the item introduced , I have to try it and see the result. Regards- Nejad

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی