در شب قبل از مسابقه چه مواد غذایی باید مصرف نمائید

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

 

یکی از نکات مهمی که افراد مختلف ورزشکار از ورزشکاران حرفه ای گرفته تا ورزشکاران مبتدی و در سطوح پایین با آن سروکار دارند تغذیه شب قبل از مسابقه میباشد. باید بدانیم که با توجه به نوع مسابقه، زمان برگزاری، سطح مسابقه و سایر فاکتورهای شما باید برنامه ریزی خود را اجرا نمائید.

در صورتی که مسابقه در ساعات اولیه صبح میباشد توصیه متخصصان ورزشی بر این منوال میباشد که شام در روز قبل از مسابقه کمی زودتر مصرف شود. به عنوان مثال اگر 8 صبح مسابقه دارید بهتر است روز قبل از مسابقه و ساعت 19 شام سنگین به میزان 700 الی 800 کیلو کالری را مصرف نمائید. در آخر شب هم یک میان وعده سبک که عمدتا از آب میوه ها میباشد مصرف شود. شام توصیه میشود دارای میزان زیادی کربو هیدارت باشد و تنها در صورتی که در تمام طول روز فردا، درگیر مسابقه هستید توصیه ما این است که میزان مصرف چربی خود را در شام افزایش دهید. این افزایش در میزان چربی باعث خواهد شد تا در روز بعدی احساس گرسنگی به سراغ شما نیاید.

 

مصرف مایعات در شب قبل از مسابقه باید زیاد باشد و بایستی بین زمان خواب و شام سنگین شما نیز حداقل 2:30 ساعت فاصله زمانی وجود داشته باشد. در صورتی که مسابقه شما در ساعت 8 الی 9 صبح میباشد باید در ساعت 6 الی 6:30 روز مسابقه یک صبحانه نسبتا متوسط با حجم غذایی 300 الی 400 کیلو کالری مصرف نمائید. این صبحانه عمدتا باید از طریق هیدارتهای کربن باشد و در آن از مصرف چربی و پروتئین بکاهید.

 

امید است این توصیه ها مفید واقع شوند.

منبع: مجله علوم ورزشی

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (1)

هنوز نظری ارسال نشده است
  1. مجتبی

دست شما درد نکنه مرسی مطالبتان خوب بود

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی