نکاتی در گیاه خواری

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)

گیاهخواری واژه ای آشناست که امروزه در اغلب رسانه های نامی از آن برده میشود. گیاه خواران به افرادی گفته میشوند که از مصرف پروتئین های حیوانی خوداری مینمایند. اما سوالی که در این میان مطرح میشود نحوه تامین پروتئین های ضروری بدن انسان در این گونه از افراد میباشد؟

باید بدانید که 8 اسید آمینه ضروری در هر دوی منابع حیوانی و گیاهی یافت میشوند ولی در دریافت اسید های آمینه ضروری با استفاده از منابع گیاهی باید تنوع زیادی در مصرف حبوبات و منابع گیاهی  وجود داشته باشد. این مشکل میتواند باعث سوء تغذیه اسید آمینه ای در افراد گیاه خوار گردد. برای اینکه این افراد با این مشکل مواجه نگردند توصیه میگردد تا یک عدد تخم مرغ که دارای پروتئین با کیفیت میباشد به همراه شیر یا ماست روزانه استفاده شود.

شیر و سفیده تخم مرغ حاوی میزان زیادی از اسید های آمینه ضروری میباشند.

به یاد داشته باشید یکصد گرم شیر حدود 4 گرم و یک عدد تخم مرغ نیز به میزان تقریبی 13 گرم و 100 گرم سویا نیز 13 گرم پروتئین دارد. بدن انسان به صورت روزمره به اندازه 0.8 گرم به ازای هر کیلوگرم از وزن بدن در افراد عادی و مقداری بیشتر در بانوان باردار، بانوان مرحله شیردهی، کودکان در حال رشد و ورزشکاران بدنسازی نیاز به پروتئین دارند. گیاهخواران باید با در نظر گرفتن این موارد،  بایستی راهکاری برای تامین پروتئین های بدن خود جهت اعمال حیاتی و ساخت و سازها داشته باشند.

منبع: مجله علوم ورزشی

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

 عضو هیات علمی دانشگاه

متخصص علم تمرین و آنالیز آمادگی ورزشکاران.

وب سایت شخصی

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی