مکمل افزایش وزن و حجم : کازئین محبوب بدنسازان

نویسنده:

 

 

 

 

 

 


 

مجله علوم ورزشی: در ورزش بدنسازی مکملهای مختلفی وجود دارند که باعث افزایش حجم مفید یا به عبارتی حجم پروتئینی و عضلات در بدن میگردند. کازئین یا به عبارتی دیگر پروتئین شیر به عنوان یک پروتئین عمل کننده با سرعت پایین شناخته شده است. این نامگذاری به لحاظ مقایسه آن در برابر پروتئین وی Whey میباشد و در واقع این پروتئین در دستگاه گوارش انسان زمان بیشتری برای جذب شدن نیاز دارد. همچنین این پروتئین باعث افزایش سنتز پروتئین در بدن انسان میگردد ولی در این زمینه نیز در مقایسه با پروتئین وی Whey با قدرت کمتر عمل میکند. باید تاکید شود برخلاف پروتئین وی Whey این پروتئین باعث کاهش در میزان شکسته شدن پروتئین  و عضلات بدن انسان میگردد و در واقع این پروتئین به عنوان یک مکمل ضد شکسته شدن عضله و ضد  کاهش وزن نام گذاری میگردد و این خاصیت کازئین بوده که باعث رواج مصرف آن در بدنسازای و افرادی که به دنبال افزایش وزن میباشند گردیده است.

به خاطر تحریک در عضله سازی از سوی پروتئین وی Whey و کاهش شکسته شدن پروتئین و عضلات توسط کازئین، اغلب سازندگان مکملهای وزرشی این دو پروتئین را با هم ترکیب میکنند و در قالب یک مکمل به بازار عرصه میکنند.

در یک تحقیق میدانی توسط کرکسیک و همکارانش اثرات 10  هفته تمرین و به مدت 4 روز در هفته که شامل یک روز در میان تمرینات بالاتنه و پایین تنه بود با 48 گرم کربوهیدارات، 40 گرم پروتئین Whey وی، 8 گرم کازئین در زمینه افزایش وزن و حجم در مقایسه با افرادی با 40 گرم پروتئین Whey وی به همراه 5 گرم گلوتامین و سه گرم آمینو اسیدهای شاخه دار مورد بررسی قرار گرفت. نتیجه این تحقیق نشان داد که گروهی که در تمرینات خود از مکملهای سری یک یعنی حاوی کازئین استفاده کرده بودند دارای بیشترین اثر در به دست آوردن حجم مفید عضلانی بوده اند.

امید است این مقاله مفید واقع شده باشد

منبع: مجله علوم ورزشی
 

 

   برنامه های ویژه

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت
دریافت رایگان برنامه های تمرین و تغذیه

ورود به پنل

مشاوره حضوری /غیر حضوری آنلاین  برنامه های تمرینات حرفه ای و تناسب اندام برای اولین بار در کشور
دکتر امانی

تعیین وقت ملاقات حضوری

تمرینات شکم بلی یا خیر؟

24 فروردين 1397
تمرینات شکم بلی یا خیر؟

مجله علوم ورزشی: تمرینات در ناحیه شکم از دسته تمرینات کور (عضلات مرکزی و نگهدارنده بدن) از محبوب ترین و در عین حال پرچالش ترین تمرینات در دنیای علم ورزش...

دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

17 فروردين 1397
دوره مجازی طراحی تمرین کاملا رایگان: کوپن تخفیف صد در صدی

دریافت کد تخفیف 100 درصدی آموزش مجازی طراحی تمرین دویدن برای کاهش وزن مرکز آموزش مجازی فیت پارس تنها وب سایت آموزش طراحی تمرینات ورزشی در کشور میباشد. شما میتوانید...

 
مشاوره حضوری/غیر حضوری برنامه های تمرین
برای ورزشکاران حرفه ای و افراد عادی

دکتر امانی