عليرضا اماني- دكتري فيزيولوژي ورزشي

عليرضا اماني- دكتري فيزيولوژي ورزشي

دکتر علیرضا امانی، استادیارو عضو هیات علمی دانشگاه و دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی

My Profile

 

 

 

 

باید بدانیم بدن ما از دسته تارهای متفاوتی تشکیل شده است. برخی از این تارها خیلی سریع منقبض میگردند و خیلی سریع هم به حالت اولیه برمیگردند و برخی از تارهای دیگر با سرعت پایین تری منقبض و با همان سرعت نیز به حالت اولیه خود برمیگردند. در عین حال باید بدانیم هیچ انسانی نیست که بدنش کامل از یکی از این انواع تشکیل شده باشد. همچنین تارهای بینابینی وجود دارند که از نظر ویژیه گی های فیزیولوژیکی و عملکردی بینابین این دو نوع تار قرار دارند. باید بدانیم خیلی از افراد علاقه دارند تا از تارهای سرعتی و خیلی از افراد نیز به تارهای کند علاقمند هستند. برخی از ویژه گی های این افراد به شرح ذیل است:

 

خبری تاسف بار به یک باره در ایام تعطیل بر روی تلکس خبرگزاری ها قرار گرفت و بدون اینکه تکذیبی از سوی هر نهاد رسمی داشته باشد در بی خیالی انجمن ها و موسسات دولتی و غیر دولتی ورزش کشور قرار است به سمت و سوی واقعیت حرکت کند.

تحقیقات اخیر نشان از این دارد که دویدن و پیاده روی بدون استفاده از کفش و تنها با پای برهنه باعث بهبود و تقویت عضلات ناحیه مچ، ساق و کف پا میگردد. طرفداران این ادعا بر این اعتقادند که استفاده از کفش باعث تنبی در عضلات ناحیه پا ها و در نتیجه سستی و آسیب در تاندونها و مفاصل این نواحی در طولانی مدت میگردند.

با سلام و احترام

از پاییز 1394 مجله فیزیولوژی ورزشی کاربردی که سابقه حدود 4 ساله در انتشار مقالات علمی داشت موفق شد تا به عنوان اولین نشریه تخصصی در حوزه فیزیولوژی ورزشی و علم تمرین در پایگاه آی اس آی ISI  که معتبرترین مرجع علمی دنیا میباشد نمایه گردد و به دنبال آن فرصتی خواهیم داشت تا در مرحله بعد برای این نشریه ایمپکت فاکتور دریافت نمائیم. متاسفانه بعد از انتشار اخبار نمایه شدن برخی از نشریات و دوستان محترم نه تنها خوشحال نشدند  بلکه اقدام به تخریب و گاهاٌ زدن تهمتهایی نموده اند که نیاز است در اینجا بدانها به شرح  زیر پاسخ دهیم.

اینکه بعد از دهه ها از حضور رشته های علوم ورزشی در دانشگاههای کشور، مجله ای توانسته بدون هیچ گونه حمایتی مادی و معنوی از هر گونه سازمان دولتی در مراکز بزرگ علمی جهان در حوزه ورزش خود را نشان دهد میتواند جای تقدیر داشته باشد و از الگوی آن برای سایر نشریات کشور نیز استفاده شود که آنچه دیدیم و شنیدیم غیر از این بود و نه تنها باعث خوشحالی نگردید بلکه باعث شد جمعی اقدام به جبهه گیری و حتی تخریب آن نمایند که تا کنون  در برابر آنها سکوت کرده و هم اکنون لازم دانستیم  با حفظ احترامات توضیحاتی را جهت روشن شدن ابهامات اعلام نمائیم.

کارگاه طراحی برنامه طراحی تمرین برای فیتنس و تناسب اندام در روز پنج شنبه 6 اسفند با حضور مربیان و دانشجویان علوم ورزشی توسط انجمن AESA  در اصفهان برگزار گردید. در این کارگاه علمی آموزشی آخرین روشهای تمرینی بدنسازی و هوازی برای دستیابی به تناسب اندام به بحث و بررسی گذاشته شد. شرکت کنندگان این دوره در پایان موفق به اخذ گواهی پایان دوره گردیدند. همچنین کلیه شرکت کنندگان در پایان میتوانند از دوره آنلاین طراحی برنامه بدنسازی موسسه و انجمن نیز استفاده نمایند. جا دارد در اینجا ضمن تقدیر و تشکر از همه مربیان و دانشجویان عزیزی که در این کارگاه شرکت نموده اند از همکاری مسئولانه و صمیمانه موسسه دهکده دانش تیسفون و نیز سرکار خانم ستاری که برگزار کننده این کارگاه بودند تقدیر و تشکر نمائیم. تصاویری از این کارگاه در ادامه آمده است.

مدرس دوره: دکتر امانی

 

با سلام و احترام

همانگونه که مستحضر هستید آزمون آنلاین مربیان خصوصی CPT توسط انجمن بین المللی AESA در تابستان سال 1395 برگزار خواهد شد. لذا بعد از بررسی های انجام شده منبع اصلی آزمون اعلام گردید. لازم به توضیح است که 80 درصد سوالات از کتاب حاضر خواهد بود. این آزمون علاوه بر ایران در اغلب کشورهای آسیایی نیز برگزار خواهد شد.

افرادی که موفق به کسب نمره قبولی در این آزمون گردند اسامی آنها به عنوان مربیان مورد تائید انجمن در سایت بین المللی انجمن به ثبت خواهد رسید.

توضیحات در مورد این آزمون را در اینجا بخوانید

 

کارگاه طراحی برنامه تمرین فیتنس و تناسب اندام در تهران برگزار گردید. بدینوسیله از همه شرکت کننده های محترم که از سراسر کشور در این  کارگاه حضور داشتند تشکر و قدردانی میگردد.

مدرس دوره: دکتر امانی

 

برنامه های تمرینی روزانه میتوانید باعث حفظ تناسب اندام و سلامت جسمی و روانی افراد گردند ولی سوالی که در هر برنامه تمرینی برای ما مطرح است این میباشد که چه میزان در شبانه روز قادر هستیم برای برنامه های تمرینی خود وقت و زمان صرف نمائیم. باید بدانیم که اجرای یک برنامه تمرینی علاوه بر اینکه نیاز به زمان 45 تا 90 دقیقه ای دارد علاوه بر آن افراد باید مدتی را هم صرف رسیدن به باشگاه و برگشت از آن نمایند که این امر موجب میگردد بسیاری از افراد شاغل و حتی دانشجویان و دانش آموزان نیز از ورزش منظم دور باشند. قرن بیست و یک انسان را بیش از گذشته مشغول به امور مختلفی نموده که موجب محدودیت های زمانی بیش از گذشته گردیده است. آیا اینجا نیز میتواند علم به یاری انسان بیایید و موجب فشرده سازی برنامه های تمرینی برای صرفه جویی در اجرای برنامه های تمرینی گردد؟ پاسخ به این سوال بلی هست.

سه شنبه, 13 بهمن 1394 18:29 برای نظر دادن اولین باش!
نام چای سبز زیاد به گوش شما رسیده است و باید بدانیم که تازه ترین تحقیقات در حوزه علم ورزش نیز نشان داده که افرادی که در کنار تمرین خود از این نوشیدنی استفاده میکنند از فواید بسیار آن بیش از کسانی که تنها به تمرین میپردازند سود میبرند. از فواید اثبات شده چای سبز میتوان به اثر کاهش وزن با افزایش متابولیسم، بهبود سوخت و ساز، اثر آنتی اکسیدانی و ضد سرطان نام برد. البته باید بدانیک برخی از سوالات همیشه در کنار مصرف چای سبز برای مصرف کنندگان وجود درد که به برخی از مهمترین ابهامات در این مقاله پاسخ خواهیم داد.

پنج شنبه, 08 بهمن 1394 01:03 برای نظر دادن اولین باش!

 

اگر شما هم جزء آن دسته از افرادی هستید که از چربی های شکم خود رنج میبرید خوب است که بدانید شما تنها نبوده و تحقیقات نشان داده که حدود 55 درصد مردم آمریکا (در سال 2000 این درصد 45 درصد بوده ) از چربی اضافی در شکم خود رنج میبرند. چاقی و چربی در ناحیه شکم امروزه از مهمترین مشکلات در حوزه تناسب اندام و فیتنس تلقی میگردند. بگذارید در این مقاله یک راهنمایی کاربردی برای شما داشته باشیم. اگر قصد دارید به جنگ چربی های شکم بروید در شروع باید 5 ماده غذایی که در زیر آورده شده است را از تغذیه خود حذف و یا لااقل کنترل نمائید. این موارد غذایی به شرح ذیر میباشند.

 

صفحه1 از25