آنچه در استفاده از تردمیل باید بدانید!

نکات مفیدی از تردمیل

تردمیل یکی از ابزارهای کاربردی و مفیدی میباشد که در هر دو جنبه ورزش قهرمانی و سلامتی در خدمت علوم ورزشی قرار گرفته است. امروزه در هر شهر و دیاری فروشگاههایی را میتوان یافت که این وسیله پرطرفدار را به فروش میرسانند. تحقیقات میگویند که تمرین با استفاده از تردمیل اثرات بسیار مفیدی برای بدن انسان دارد. با این مقدمه که گفته شد میخواهیم بپردازیم به این موضوع که آیا واقعا تردمیل معجزه میکند؟ آیا با خرید یک دستگاه تردمیل میتوانیم به همه خواسته های خود برسیم؟ و در نهایت چگونه با استفاده از تردمیل به تمرین بپردازیم؟

در این مقاله و مقالات بعدی پاسخ خود را خواهید یافت. در واقع باید بدانید که تردمیل تنها یک وسیله است که باعث از بین رفتن محدودیتهای شما شده است. به عنوان مثال اگر شما برای سلامتی و تناسب اندام خود قصد تمرین را داشته باشید دویدن یک پای ثابت آن میباشد. حال که در یک شهر پرترافیک و یا مکانی زندگی میکنید که تمرین در بیرون برای شما امکانپذیر نیست دویدن یک گزینه بسیار مناسب برای شما خواهد بود تا بتوانید از این محدودیت فرار نمایئد. مثالی دیگر میزنیم. شما به عنوان یک ورزشکار قهرمانی باید با شدتهای متفاوت بدوید. پیدا کردن یک جای مناسب برای دویدن در سرعتها و شدتهای متفاوت کار آسانی نخواهد بود بنابراین به شما توصیه میکنیم که با استفاده از تردمیل به برنامه تمرین خود بپردازید.

 

حال که با چرایی استفاده از تردمیل آشنا شده اید به قطعیت به شما پاسخ میدهیم که اگر مکان مناسبی برای دویدن در اختیار دارید به هیچ عنوان نیاز نیست که از تردمیل استفاده نمائید و یا هزینه های زیادی را صرف خرید آن نمائید. پس تردمیل تنها یک وسیله میباشد و معجزه نمیکند. باید بدانید که این وسیله مصنوعی هیچ گاه نمیتواند همه اثرات مفید دویدن در یک محیط آرام و سبز را جایگزین نماید.

خوب تا به حال مقدماتی از این وسیله امروزی گفته شد. حال میخواهیم بپردازیم به این موضوع که چگونه باید بر روز تردمیل تمرین کرد تا موثر واقع شود. زمانی که حرف از موثر واقع شدن به میان می آید باید دوباره خاطر نشان نمائیم که با توجه به هدف شما روش تمرین متفاوت خواهد بود و روش تمرین درست با توجه به هدف باعث بهبود کارایی و موثر واقع شدن تمرین شما خواهد گشت. این مورد در تمرین بدون تردمیل و دویدن نیز صدق میکند.

 

در واقع با توجه به هدفهای مختلفی که هر فرد از تمرین دارد نحوه استفاه از تردمیل و برنامه هایی که برای آن بکار خواهد برد متفادت میباشد. همچنین روش استفاده از این وسیله برای دو فرد با هدف های مشابه ولی توانایی های متفاوت نیز تغییر میکند. هرچند که دادن برنامه های تمرینی از راه دور یک خطای بزرگ میتواند باشد ولی در مقاله های بعدی یک به یک برنامه های تمرینی مفید برای کار با تردمیل در سایت قرار خواهد گرفت ولی ارتباط خود را با مربیان ما حفظ نمائید و در هر مرحله سوالات خود را در بخش انجمنها مطرح کنید تا توسط مربیان خبره پاسخ داده شود.

 

موفق باشید

مجله علوم ورزشی

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط
  • هیچ نظری یافت نشد

نظر خود را اضافه کنید.

0

 


 

تازه ترین ها

آیا تدریس دروس جدید رشته های علوم ورزشی منجمله کار آفرینی نیاز به مجوز خاصی دارد؟

20 اسفند 1395
آیا تدریس دروس جدید رشته های علوم ورزشی منجمله کار آفرینی نیاز به مجوز خاصی دارد؟

پیرو سوالات برخی از کاربران در مورد نیاز مجوز خاص از برخی از کارگروهها و یا نهادها برای تدریس درس کارآفرینی در ورزش به استحضار میرساند تنها مرجع تصمیم گیری...

آخرین دادگاه بازیکن مشهور فوتسال کشورمان به اتهام تجاوز به عنف

02 اسفند 1395
آخرین دادگاه بازیکن مشهور فوتسال کشورمان به اتهام تجاوز به عنف

    در روزهای اخیر خبری جنجالی تیتر اغلب روزنامه های ورزشی و غیر ورزشی شده بود. ادعای دختری جوان که یکی از فوتسالیستهای مشهور کشورمان را در دادگاه به...