توتال کور Total Core چیست

عضویت در کانال تلگرام  ما

total Core توتال کور

توتال کور چیست؟  Total Core بر خلاف تصور عام که به یک وسیله برای تمرین شکم اطلاق میگردد به تمریناتی گفته میشود که موجب تقویت عضلات و مفاصل در ستون فقرات و کمربند لگنی و تنه میگردند.

این تمرینات به صورتهای مختلف صورت میپذیرد. قابل قبول ترین انواع تمرینات توتال کور مربوط به تمرینات پیلاتیس میباشد. همچنین تمرینات توپ سوئیسی نیز از انواع دیگر تمرینات در این دسته میباشد.

 

 

 

 

تمرینات توتال کور با تقویت عضلات و مفاصل در بهبود وضعیت قامتی و نیز وزن افراد تاثیر گذار است. تحقیقات علوم ورزشی نشان داده است که بیشترین ذخایر چربی بدنی انسان در ناحیه کور میباشد. در بانوان ناحیه لگنی و در آقایان ناحیه شکمی مهمترین مراکز ذخایر چربی بدن میباشند. در واقع تمرینات مناسب کور باعث میگردند که علاوه بر کاهش در چربی و تقویت عضلات فرد وزنی کمتر و نیز ظاهری بهتر داشته باشد. 

 

سوالی که در این بخش مطرح است این میباشد. آیا دستگاههایی که با این عنوان بوده و یا این نواحی را تقویت میکنند در بهبود وضعیت بدنی ما موثر میباشند؟ و اگر جواب بلی است چه میزان تاثیر از سوی این دستگاهها وجود دارد.

 

تحقیقات نشان داده است که بهترین تمرینات در این ناحیه تمرینات پیلاتیس و سوئیس بال است ( دستور العمل این تمرینات به زودی در سایت قرار میگیرد). حال اگر دستگاههایی به شما در انجام این تمرینات کمک کنند میتوانند مفید باشند. در واقع این دستگاهها به شما کمک میکنند تا حرکت ها را با آسیب کمتری اجرا کنید و انگیزه شما را از تمرین افزایش میدهند. این دستگاهها به صورت مستقیم بر روی اندازه شکم و یا کاهش جربی تاثیر ندارند. توصیه میگردد تا سعی کنید انگیزه های لازم برای تمرین را به دست آورید و سپس با انتخاب درست در تمرینات پیلاتیس و سوئیس بال در بهبود وضعیت بدن خود بکوشید.پس برای بهبود وضعیت بدنی شما نیاز نیست حتما از این دسته از وسایل استفاده نمائید.

 

این دستگاهها مهمترین تاثیری که دارند در کاهش آسیب میباشد. چه بسا افراد زیادی با تمرین نادرست خود را در معرض آسیب ها قرار داده و با این کار از ادامه تمرینات محروم میگردند. ادامه منظم تمرینات مهمترین دلیل کاهش وزن میباشد. به یاد داشته باشید کاهش بیش از یک کیلو چربی در هفته میتواند اثرات مخربی در بدن شما داشته باشد و شاید بهتر است بگوئیم که به دنبال از بین بدن چربی در کوتاه مدت نباشید.

 

به شما توصیه میکنیم که اگر در فکر رسیدن به یک تیپ مناسب بدنی غیر قابل برگشت هستید استقامت در تمرین داشته باشید و به خودتان زمان بدهید. تمرینات موضعی زیادی در منزل وجود دارند که بدون هیچ وسیله ای قابل انجام بوده و بیشترین تاثیر را بر روی سلامت شما میتوانند داشته باشد.

 

نظر و تجربیات خود را در مورد این وسیله در بخش کلوب بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند. توتال کور Total Core

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (2)

  1. سیدعلی حسینی

برای شروع و کسب امادگی نسبی و عمومی اولیه مفید است.
جهت انجام تمرینات حرفه ای برنامه تمرینی عضلات شکم رو پیگیری نمایید

  پیوست ها
 
  1. لاله

با سلام
من 3 ماه مداوم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت در حالت عادی به 15 دراز نشست می رسیدم فشار را روی شکم حس می کردم اما با این دستگاه می توانی 200 بری بدون هیچ فشار روی شکم در واقع با شکم بلند نمی شوی اصولاً با همون 20 تا اول می فهمی که تاثیری...

با سلام
من 3 ماه مداوم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت در حالت عادی به 15 دراز نشست می رسیدم فشار را روی شکم حس می کردم اما با این دستگاه می توانی 200 بری بدون هیچ فشار روی شکم در واقع با شکم بلند نمی شوی اصولاً با همون 20 تا اول می فهمی که تاثیری روی عضلات شکم نداره اما خوب من ادامه دادم! بعدم جمع تو کمد رفت

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...