توتال کور Total Core چیست

total Core توتال کور

توتال کور چیست؟  Total Core بر خلاف تصور عام که به یک وسیله برای تمرین شکم اطلاق میگردد به تمریناتی گفته میشود که موجب تقویت عضلات و مفاصل در ستون فقرات و کمربند لگنی و تنه میگردند.

این تمرینات به صورتهای مختلف صورت میپذیرد. قابل قبول ترین انواع تمرینات توتال کور مربوط به تمرینات پیلاتیس میباشد. همچنین تمرینات توپ سوئیسی نیز از انواع دیگر تمرینات در این دسته میباشد.

 

 

 

 

تمرینات توتال کور با تقویت عضلات و مفاصل در بهبود وضعیت قامتی و نیز وزن افراد تاثیر گذار است. تحقیقات علوم ورزشی نشان داده است که بیشترین ذخایر چربی بدنی انسان در ناحیه کور میباشد. در بانوان ناحیه لگنی و در آقایان ناحیه شکمی مهمترین مراکز ذخایر چربی بدن میباشند. در واقع تمرینات مناسب کور باعث میگردند که علاوه بر کاهش در چربی و تقویت عضلات فرد وزنی کمتر و نیز ظاهری بهتر داشته باشد. 

 

سوالی که در این بخش مطرح است این میباشد. آیا دستگاههایی که با این عنوان بوده و یا این نواحی را تقویت میکنند در بهبود وضعیت بدنی ما موثر میباشند؟ و اگر جواب بلی است چه میزان تاثیر از سوی این دستگاهها وجود دارد.

 

تحقیقات نشان داده است که بهترین تمرینات در این ناحیه تمرینات پیلاتیس و سوئیس بال است ( دستور العمل این تمرینات به زودی در سایت قرار میگیرد). حال اگر دستگاههایی به شما در انجام این تمرینات کمک کنند میتوانند مفید باشند. در واقع این دستگاهها به شما کمک میکنند تا حرکت ها را با آسیب کمتری اجرا کنید و انگیزه شما را از تمرین افزایش میدهند. این دستگاهها به صورت مستقیم بر روی اندازه شکم و یا کاهش جربی تاثیر ندارند. توصیه میگردد تا سعی کنید انگیزه های لازم برای تمرین را به دست آورید و سپس با انتخاب درست در تمرینات پیلاتیس و سوئیس بال در بهبود وضعیت بدن خود بکوشید.پس برای بهبود وضعیت بدنی شما نیاز نیست حتما از این دسته از وسایل استفاده نمائید.

 

این دستگاهها مهمترین تاثیری که دارند در کاهش آسیب میباشد. چه بسا افراد زیادی با تمرین نادرست خود را در معرض آسیب ها قرار داده و با این کار از ادامه تمرینات محروم میگردند. ادامه منظم تمرینات مهمترین دلیل کاهش وزن میباشد. به یاد داشته باشید کاهش بیش از یک کیلو چربی در هفته میتواند اثرات مخربی در بدن شما داشته باشد و شاید بهتر است بگوئیم که به دنبال از بین بدن چربی در کوتاه مدت نباشید.

 

به شما توصیه میکنیم که اگر در فکر رسیدن به یک تیپ مناسب بدنی غیر قابل برگشت هستید استقامت در تمرین داشته باشید و به خودتان زمان بدهید. تمرینات موضعی زیادی در منزل وجود دارند که بدون هیچ وسیله ای قابل انجام بوده و بیشترین تاثیر را بر روی سلامت شما میتوانند داشته باشد.

 

نظر و تجربیات خود را در مورد این وسیله در بخش کلوب بنویسید تا دیگران هم استفاده کنند. توتال کور Total Core

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (2)

  • مهمان (لاله)

    با سلام
    من 3 ماه مداوم استفاده کردم هیچ تاثیری نداشت در حالت عادی به 15 دراز نشست می رسیدم فشار را روی شکم حس می کردم اما با این دستگاه می توانی 200 بری بدون هیچ فشار روی شکم در واقع با شکم بلند نمی شوی اصولاً با همون 20 تا اول می فهمی که تاثیری روی عضلات شکم نداره اما خوب من ادامه دادم! بعدم جمع تو کمد رفت

  • برای شروع و کسب امادگی نسبی و عمومی اولیه مفید است.
    جهت انجام تمرینات حرفه ای برنامه تمرینی عضلات شکم رو پیگیری نمایید

نظر خود را اضافه کنید.

0

 


 

تازه ترین ها

آیا تدریس دروس جدید رشته های علوم ورزشی منجمله کار آفرینی نیاز به مجوز خاصی دارد؟

20 اسفند 1395
آیا تدریس دروس جدید رشته های علوم ورزشی منجمله کار آفرینی نیاز به مجوز خاصی دارد؟

پیرو سوالات برخی از کاربران در مورد نیاز مجوز خاص از برخی از کارگروهها و یا نهادها برای تدریس درس کارآفرینی در ورزش به استحضار میرساند تنها مرجع تصمیم گیری...

آخرین دادگاه بازیکن مشهور فوتسال کشورمان به اتهام تجاوز به عنف

02 اسفند 1395
آخرین دادگاه بازیکن مشهور فوتسال کشورمان به اتهام تجاوز به عنف

    در روزهای اخیر خبری جنجالی تیتر اغلب روزنامه های ورزشی و غیر ورزشی شده بود. ادعای دختری جوان که یکی از فوتسالیستهای مشهور کشورمان را در دادگاه به...