خبری که امیدواریم جنبه تبلیغاتی نداشته باشد!

نویسنده:
این مورد را ارزیابی کنید
(0 رای‌ها)در روز گذشته خبری از سوی یکی از کانال های تلگرامی  منتسب به وزارت ورزش و جوانان (منبع خبر یک کانال تلگرامی است و نه وب سایت وزارت ورزش) مبنی بر ارائه تسهیلات 100 میلیونی به فارغ التحصیلان تربیت بدنی  منتشر گردید که برخی نیز بدون هیچ گونه بررسی این خبر را بازنشر کردند. در این میان تعداد زیادی از جوانان نیز با ما در تماس هستند  و در مورد صحت و سقم این خبر از ما و سایر فعالان این حوزه سوالاتی میپرسند.

هرچند که روح این خبر خوشحال کننده است ولی شبهاتی در آن وجود دارد که بر خود لازم میدانیم تا توضیحاتی در مورد آنها ارائه دهیم:


1- چندین و چند سال گذشته وام های کم بهره برای انجام فعالیت ورزشی به فارغ التحصلات تربیت بدنی داده میشد ولی آنقدر دردسر و مسیر اداری سختی داشت که کمتر کسی حاضر میشد وقت خود را برای دریافت این وامها صرف کند و.... خیلی خوب است تا در بیانیه ای تفاوت وام ادعا شده با سایر وامهای قبلی را اعلام نمایند.

2- هر وام و یا هر نوع ارئه خدمات مالی از سوی دولت و بانکها با مصوبه های بالا دست همراه میباشد و تنها با نشست دوستانه دو یا چند نفر حاصل نمیگردد و باید از طریق رسانه های رسمی اعلام گردد نه یک کانال تلگرامی!

3- در صورتی که این خبر به مانند خبرهایی که چندین سال است گوشمان با آنها آشنا است جنبه تبلیغاتی نداشته و اگر این خبر هم بازی با احساسات جوانان جویای شغل نیست لازم است تا مصوبه رسمی و آئین نامه اجرایی آن (هر گونه تسهیلات مالی باید دارای مصوبه رسمی و آئین نامه اجرایی باشد) از طریق وب سایت رسمی وزارت ورزش منتشر گردد تا شائبه تبلیغاتی بودن این خبر قوت نگیرد.


در پایان ضمن حمایت همه جانبه از همه کسانی که واقعاٌ دلسوز ورزش و جوانان میباشند و به دور از انحصار طلبی قصد خدمت به جامعه فارغ التحصیلان ورزش را دارند از وب سایت ها و کانال های تلگرامی تقاضا میشود بدون بررسی و تنها از سر هیجان اخبار تبلیغاتی را بازنشر نفرمایند.

امیدواریم هر چه زودتر مصوبات اجرایی و مصوبات بالادستی خبر فوق منتشر گردد و حدس و بدبینی ما اشتباه باشد.

با سپاس
منبع: مجله علوم ورزش و تمرین

 


پی نوشت مهم:

 پیگیری های مجله علوم ورزشی و تمرین روشن نمود که تسهیلاتی که به عنوان وام ویژه فارغ التحصیلان تربیت بدنی نام برده شده " تسهیلات 100 میلیون تومان صندوق کارآفرینی امید به کارآفرینان" است که توسط هیات دولت و مجلس ارائه و مصوب شده است و ارتباطی با  وزارت خانه یا کارگروه خاصی ندارد و شامل مشاغل وسیعی از جمله کارآفرینی های ورزشی میباشد.

متقاضیان این تسهیلات برای کسب  اطلاعات بیشتر و دریافت آئین نامه های مربوطه به وب سایت رسمی این تسهلیلات در لینک زیر  مراجعه فرمایند.

http://www.karafariniomid.ir/home
 

   برنامه های ویژه

دکتر علیرضا امانی

دکتر علیرضا امانی، استادیارو عضو هیات علمی دانشگاه و دکتری تخصصی فیزیولوژی ورزشی

My Profile

 

 

 

نظرات (0)

هنوز نظری ارسال نشده است

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت

استخوان بندی شما چگونه است؟

23 اسفند 1396
استخوان بندی شما چگونه است؟

یکی از سوالاتی که شاید برای خیلی از شما ها نیز پیش آمده باشد وضعیت استخوان بندیتان است. بگذارید امروز در مورد استخوانبندی بحثی کوتاه داشته باشیم. ترکیب بدن انسان...

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology