امتیاز تناسب اندام شما چند است؟

عضویت در کانال تلگرام  ما

 امتیاز تناسب اندام و یا به عبارتی Fitness Score شاخصی است که نشان دهنده وضعیت تناسب بدن شما میباشد. در واقع این عدد امتیازی است به تیپ بدنی شما. امتیاز از 70 آغاز میگردد و هر چه بدن شما دارای  وضعیت بهتری باشد امتیاز کسب خواهد نمود و به امتیاز 100 نزدیک میشود و اگر بدن شما وضعیت بدنی نامناسبی داشته باشد به همین صورت امتیاز از دست خواهد داد و شاید به عدد زیر 50 هم برسد.

توجه: بالاترین امتیاز رسمی در این سیستم 100 میباشد. بنابراین اگر شما دارای امتیاز 100 هستید یعنی دارای بدنی بسیار خود از نظر ظاهری و ترکیب بدنی هستید. گاهی اعلاد بالاتر از 100 نیز برای افراد عالی در این سیستم به ثبت رسیده است!


امروزه ابزاهای مختلفی برای محاسبه این امتیاز وجود دارند. یکی از این ابزارها دستگاه بادی کامپوزیشن میباشد که فرد با قرار گیری بر روی آن میتواند امتیاز خود را مشاهده نماید. چند نمونه محاسبه گر نیز بدون استفاده از دستگاه این بادی در دنیا وجود دارد که دارای لایسنس مخصوص خود میباشند و استفاده از آنها رایگان نیست.

تیم تحقیقی و همکار مجله علوم ورزشی پس از بررسی نرم افزارهای موجود محاسبه گری را برنامه نویسی و پیاده نمود که میتواند به مربیان و علاقمندان کمک نماید تا به سادگی هر چه تمامتر امتیاز تیپ بدنی خود را محاسبه نمایند. این نرم افزار بعد از چند بار تست و تغییر در ماههای اخیر در سایت قرار داده شده که مورد استقبال بسیاری از علاقمندان قرار گرفت.

شما میتوانید برای استفاده نامحدود از این سیستم محاسبه آنلاین وارد لینک زیر شوید و از آن استفاده نمائید.

لینک استفاده از نرم افزار آنلاین امتیاز تناسب اندام یا Fitness Score
http://www.myfitroad.com/tools/fitcal/version1.htm

توجه: لطفا داده ها را با دقت در فیلدهای مربوطه در نرم افزار آنلاین وارد نمائید. در پایان امتیاز شما در بالای صفحه نمایش داده میشود.

علاوه بر امتیاز تناسب اندام شما قادر خواهید بود تا محاسبه BMI, متابولیسم پایه، میزان کالری مورد نیاز روزانه، WHR  و وزن ایده آل خود را نیز در این صفحه مشاهده فرمائید. ضمن اینکه توصیه تمرینی برای چربی سوزی بر اساس میزان ضربان قلب نیز در پایین همان صفحه نمایش داده میشود.

امیدواریم این نرم افزار برای شما هم مفید بوده باشد.
نظرات و امتیازات خود را در کامنتهای همین صفحه به اشتراک بگذارید

موفق باشید
مجله علوم ورزشی و تمرین
www.myfitroad.com
 

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...