سن بدن (سن فیتنس) شما چند سال است؟

عضویت در کانال تلگرام  ما

 

 

در یک تحقیق که در سال 2012 منتشر گردیده دکتر سیموئز و همکارانشان وضعیت بدنی افراد را به صورت غیر مستقیم و از طریق یک پرسشنامه مورد ارزیابی قرار دادند. نتایج این تحقیق همبستگی بالایی با آزمونهای میدانی و آزمایشگاهی داشت و بعد از آن بود که نتایج این تحقیق به صورت وسیع مورد استفاده قرار گرفت.

 

در این تحقیق بر اساس اطلاعات دریافتی از شرکت کنندگان میزان حداکثر اکسیژن مصرفی افراد که مهمترین شاخص در سلامت عمومی و قلب و عروق میباشد مورد ارزیابی قرار گرفت. دانشمندان در ادمه بر اساس نتایج هر فرد سن بدنی وی را نیز مشخص نمودند همچنانکه افرادی با حداکثر اکسیژن مصرفی پایین تر دارای سن بدنی بیشتری نسبت به سایرین بوده اند.

 

این تحقیق در عین سادگی روشی کارآمد را به ما معرفی میکند تا بتوانیم یک ارزیابی سریع و در عین حال دقیق از افراد داشته باشیم. نتایج این تحقیق هم اکنون توسط وب سایت مجله معتبر نیویورک تایمز نیز معرفی شده است. وب سایت مجله علوم ورزشی افتخار دارد که برای اولین بار توانسته نتایج این تحقیق ارزشمند را به صورت آزمون آنلاین هوشمند و تحت وب اجرا نماید. امید است این حرکتی کوچک در جهت رشد سلامتی و تندرستی ایرانیان و فارسی زبانان دنیا باشد.

 

برای محاسبه سن بدنی خود اینجا را کلیک نمائید

 

Cáceres, Juan Marcelo Simões, et al. "A non-exercise prediction model for estimation of cardiorespiratory fitness in adults." Revista Brasileira de Cineantropometria & Desempenho Humano 14.3 (2012): 287-295.
دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (2)

  1. akbar

ممنون از شما

  پیوست ها
 
  1. M. Rahbari Nejad ( Amir )

در یک تحقیق که در سال 2012 منتشر گردیده دکتر سیموئز و همکارانشان وضعیت بدنی افراد را به صورت غیر مستقیم و از طریق یک پرسشنامه مورد ارزیابی قرار دادند.
Good day Dears ,
I tried out the above procedures , but to keep you inform that , could not...

در یک تحقیق که در سال 2012 منتشر گردیده دکتر سیموئز و همکارانشان وضعیت بدنی افراد را به صورت غیر مستقیم و از طریق یک پرسشنامه مورد ارزیابی قرار دادند.
Good day Dears ,
I tried out the above procedures , but to keep you inform that , could not get the accurate result out of it ,
Best Regards- M. Rhbari Nejad (Amir (
+98 912 1490667

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...