پاسخ به مقاله " پدر خوانده ای برای علوم ورزشی"

عضویت در کانال تلگرام  ما

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

بنام خدا

با سلام و عرض ادب و پيشاپيش عرض تبريک عيد سعيد فطر بشما و تشکر از محبت های بيدريغ شما، در ارتباط با موضوع پدرخوانده ای برای علوم ورزشی، به استحضار میرساند متاسفانه در سازمان های ورزشی ما هميشه اينگونه مسائل وجود داشته، در همين راستا بايد اشاره نمايم کسی که در ميادين ورزشی با گرمای تابستان و سرما زمستان مواجه نشده باشد از درد ورزش اطلاع دقيق نخواهد داشت، پستها هميشه باعث اسارت انسانها میشود. گفتن نه بيمه لازم دارد و نه مالياتی بدنبال دارد، ما منکر تکنولوژی و پيشرفت علوم و يا تحقيقات علمی نيستيم و فکر بسته هم نداريم سؤال اين است:

-    کسی که قله اورست يا دماوند را صعود نکرده باشد با نشان دادن چند تصوير و يا پاورپوينت میتواند راهنمای گروه کوهنوردی باشد؟

-    کسی که بارها و بارها باسيستم اسيد لاکتيک مواجه نشده برای  درد عضله چه راهکاری را ارائه میدهد؟

-    آيا نظريه کارشناسانه ی متخصصين ورزشی در اين ارتباط مثمر ثمر بوده يا اينکه فقط نظرات و سليقه عده ی بخصوصی مد نظر بوده؟

-    آيا نظر کارشناسان در نقاط مختلف ايران قابل ارزش هست يا اينکه همانند حقوق های نجومی باعث رفاه گروه بخصوصی و فلاکت اغلب ورزشکاران و سازمانها ورزشی خواهد شد؟

-    بنده بعنوان يک کارشناس ورزشی اين را قبول دارم که اغلب رشته های پزشکی بايد با علوم ورزشی هماهنگ شوند، اما نه اينکه ورزش تابع آنان باشد، در اغلب کشورها (پزشکی تغذيه- آسيب شناسی- حرکات اصلاحی- و غيره....) همپای رشته های علوم وزرشی میباشند، اما در اين که کدام ارگان از آنان حمايت میکند؟

-    زمانی که به مطب اين متخصصين مراجعه می نمايم پيشنهاد اين است:
o    تمرين نکنيد؟
o    فلان غذا را صرف ننمائيد؟
o    استراحت مطلق
o    و هزاران اما و چرای ديگر؟

    موضوع اين است دندان درد میکند، اما نبايد آنرا کشيد بلکه بايد از درد دندان طبيعی جلوگيری نمود!!!

جناب اقای دکتر امانی هزاران هزار اما و چرا وجوددارد اما بحث مديريت در وزرش کشور اين است که نظران ديگران را در طی جلسات و سيمنارها يا گردهماييهای مختلف دريافت اما نظرات خودشان را در قالب برنامه های بخصوصی به سازمانهای ذيربط ابلاغ مینمايند.

چين در سال 1353 برای اولين بار در بازيهای آسيايي تهران شرکت نمود، که در آن زمان جزء سه تيم در آسيا شد، در مدت اين42 سال در دنيا  چه جايگاهی برای خودکسب نموده؟ علت چيست؟ راه درمان کدام است؟ فاکتورها چيست؟ با چه وسيله ی حرکت مینمايند؟ آيا خونشان از ما غليظ تر است يا تعصب و غيرتی بالاتر از ايرانيان دارند؟

بنده هم درگير اين ناملايمات در ورزش حرفه ی دانشگاهی و سازمانها که تعدادی بر اساس رابطه سکان هدايت کشتی علوم ورزشی را عهده دار میباشند عمر خود را تلف مینمائيم!!!

محمد وجدانزاده

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (2)

  1. فرامرز

دوست عزیز. آقای محمودی. به نظر میرسد هنوز جامعه ورزشی در رویای قولهایی هست که خودش به خودش داده و از این تغییرات در خیال خود رویایی ساخته که در آن بهشتی هم متصور شده. لازم به توضیح هست که برای مطب دار شدن باید شما از سازمان نظام پزشکی مجوز بگیرید...

دوست عزیز. آقای محمودی. به نظر میرسد هنوز جامعه ورزشی در رویای قولهایی هست که خودش به خودش داده و از این تغییرات در خیال خود رویایی ساخته که در آن بهشتی هم متصور شده. لازم به توضیح هست که برای مطب دار شدن باید شما از سازمان نظام پزشکی مجوز بگیرید و نه وزارت بهداشت و هیچ گاه این مجوز صادر نخواهد شد و هیچ مسئولی هم این قول را به ورزشی های عزیز نداده است. با این تغییرات نه شغلی ایجاد خواهد شد و نه اعتباری افزوده. هر وقت این اتفاقاتی که فرمودید افتاد من میام همینجا و کتبا از شما و کل ملت عذرخواهی میکنم.

ادامه مطلب
  پیوست ها
  آخرین بار در تاریخ حدود 1 سال قبل توسط دکتر علیرضا امانی ویرایش شد دکتر علیرضا امانی
  1. حسین محمودی

با سلام
دوستان لطفا دقت فرمایید، صحبت پدرخوانده و افراد غیر متخصص نیست، و بر عکس بحث اختصاصی شدن و یکپارچه شدن علوم است، در همه جای دنیا علوم مرتبط با تندرستی و سلامت ساماندهی شده و زمینه های شغلی برای آنها فراهم اومده. من از شما می پرسم جناب...

با سلام
دوستان لطفا دقت فرمایید، صحبت پدرخوانده و افراد غیر متخصص نیست، و بر عکس بحث اختصاصی شدن و یکپارچه شدن علوم است، در همه جای دنیا علوم مرتبط با تندرستی و سلامت ساماندهی شده و زمینه های شغلی برای آنها فراهم اومده. من از شما می پرسم جناب دکتر امانی، آیا امروز شما می توانید یک مطب تاسیس کنید؟ که در آن افراد به شما مراجعه کنند و برای سلامتی خودشان برنامه تمرینی و غذایی دریافت کنند؟ جواب مسلما خیر است چنین چیزی تعریف شده نیست در سیستم کشور. حتی اگه ما این کارو کنیم و فرد مریض بشه یا مریضیش بدتر بشه راحت میتونه شکایت کنه و ما محاکمه خواهیم شد. یعنی علمی داریم که هیچ کاربردی نداره و هیچ شغلی براش تعریف نشده
در بررسی شما فرمودید رشته های مدریت بازاریابی و آنالیز ورزشی، لطفا دقت کنید اصلا ربطی نداره و فقط رشته های مرتبط با سلامت به مجموعه وزارت بهداشت و درمان منتقل خواهند شد. متن اصلی خبر تو این سایت وجود داره :
http://www.physicaledu.ir/%D8%A7%D8%AE%D8%A8%D8%A7%D8%B1-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C/%D8%A2%DB%8C%D8%A7-%D8%B1%D8%B4%D8%AA%D9%87-%D8%AA%D8%B1%D8%A8%DB%8C%D8%AA-%D8%A8%D8%AF%D9%86%DB%8C-%D8%AA%D8%AD%D8%AA-%D9%86%D8%B8%D8%A7%D8%B1%D8%AA-%D9%88%D8%B2%D8%B1%D8%A7%D8%AA-%D8%A8%D9%87%D8%AF%D8%A7%D8%B4%D8%AA-%D9%88-%D8%AF%D8%B1%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%D8%A7%D9%86-%D9%85%DB%8C-%D8%B1%D9%88%D8%AF%D8%9F

ادامه مطلب
  پیوست ها
 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...