10 فایده مهم تمرین با توپ های سوئیسی

عضویت در کانال تلگرام  ما

مطمئن هستم تا کنون شما هم اسم توپ های سوئیسی یا همان توپ های ایروبیکی که در اغلب باشگاهها و حتی منازل دیده میشود را شنیده اید و شاید هم با آنها تمرین کرده باشید. امروز میخواهیم 10 فایده عمده این توپها را به مطرح کنیم. فوایدی که در صورت برنامه ریزی درست با استفاده از این توپها میتواند برای شما حاصل شود.

 

فواید توپ های سوئیسی:

1- با ایجاد سطح نامتعادل عضلات باعث میگردد تا شما تلاش بیشتری برای کسب تعادل نمائید و این خود به تدریج باعث بهبود سطح تعادل بدن شما میشود.

2- هر تمرینی روی این توپ ها میتواند عضلات بیشتری را به نسبت سایر تمرینات درگیر نماید که این باعث سوزاندن کالری های بیشر خواهد شد.

3- درگیر شدن عضلات بیشتر در حین تمرین باعث بهبود وضعیت فیزیکی و تناسب اندام شما و تقویت بیشتر عضلات میگردد.

4- ستون فقرات و عضلات ناحیه ستون فقرات - عضلات کور- در این نوع از تمرینات بیشتر بهبود می یابند که این باعث کاهش احتمال آسیب در ناحیه کمر و ستون فقرات در آینده میشود.

5- به علت وضعیت الاستیکی این توپها، هنگام نشستن یا قرار گرفتن در وضعیت های مختلف تمرینی، آسیبی به سطح تماس بدن شما با این توپها وارد نمیشود و برعکس بدن در وضعیت آرام و راحت به تمرین میپردازد.

6- تمرینات روی این توپها به صورت یکنواخت ضربان قلب و تنفس را بالا برده که باعث بهبود عملکرد قلبی و تنفسی میگردد. در عین حال اجرای این تمرینات به صورت هوازی اثرات گرانبهایی برای بیماران قلبی، تنفسی و دیابتی دارد.

7- با افزایش درگیر کردن عضلات و همراه با آن افزایش جریان خون و تنفس، باعث افزایش چربی سوزی میگردد.

8- با یک فضای حداقلی میتوانید به تمرین با این توپ بپردازید. حتی منزل شما هم میتواند به عنوان باشگاه باشد.

9- قابلیت انجام تمرین با وزنه، بدون وزنه و حتی دستگاه با این توپ ها وجود دارد.

10 افراد در همه رده های سنی میتوانند به تمرین با آن بپردازند البته به شرطی که توپی با سایز مناسب با قد فرد نیز تهیه گردیده باشد.

 

خوب دوستان عزیز، اینها خلاصه ای بود از فواید تمرینات با توپ های سوئیسی که امروزه طرفداران زیادی دارد. فراموش نکنید در هنگام خرید یک بار زحمت بکشید با تلمبه همراه که باید در کنار توپ به شما تحویل داده شود توپ را باد بزنید تا از سالم بودن آن مطمئن شوید. برخی از وپها متاسفانه بعد از باد زدن از وضعیت کروی مناسب برخوردار نبوده و یا حتی پنچر میباشند. پس مراقب باشید تا توپی سالم تهیه نمائید. این توپها عموما در سه سایز به فروش میرسند. سایز یک برای کودکان و سایز 4 برای افراد بلند قد میباشد. اغلب آقایان و خانمها از سایزهای 2 و 3 استفاده میکنند.

شاد باشید و سرزنده

منبع: مجله علوم ورزشی

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...