از چه دیدگاهی به ورزش نگاه میکنید؟

عضویت در کانال تلگرام  ما

 بهتر است این طور شروع کنم که دنیای امروزی ما که در حال زندگی کردن در آن هستیم روز به روز در حال پیشرفت است ، علم و دانش متخصصان در تمامی دانشها رو به گسترش و شکوفایی هرچه بیشتر است و این امر به واسطه تکنولوژی پیشرفته امروزی بسیار سرعت گرفته.

شاید شما فکر می کنید که ورزش کردن را کامل می شناسید و یا اینکه می دانید فعالیت بدنی برای چه چیزی صورت میگیرد.
پس پیشنهاد میکنم که مطالب ما را دنبال کنید.

احتمالا پیش خود فکر میکنید ورزش کردن یعنی فعالیت بدنی انجام دادن، اما ورزش کردن به دویدن و حرکات ورزشی دیگر ختم نمی شود.
باید گفت که شما از اصول واقعی ورزش کردن یا فعالیت بدنی آگاه نیستید پس انواع ورزش کردن را برای شما مطرح میکنم.

انواع ورزش کردن یا فعالیت بدنی کردن :

1.
ورزش کردن برای سلامتی و تفریح
2.ورزش کردن برای درمان بیماری
3. ورزش کردن به صورت حرفه ای

حال به طور مختصر و مفید توضیح می دهیم:

ورزش کردن برای سلامتی و تفریح : باید گفت که این نوع ورزش کردن از قوانین و اصولی بر خوردار نیست و فقط برای سلامتی و تفریح انجام می شود تا بتوانیم وقتی را در کنار دوستان و اطرافیان خود به دور از هنجارهای روز مره زندگی با آرامش خیال بگذرانیم و نباید فراموش کنیم که تا حدودی این چنین فعالیت های منجر به سوزاندن کالری می شود که برای بدن ما مفید است ولی نه بصورت درمانی بودن.

ورزش کردن برای درمان بیماری : شاید تا حدودی به خواص درمانی بودن ورزش آگاه باشید ولی باید گفت که متخصصان ورزش بدون نسخه دوا یعنی قرص،شربت و آمپول و... به درمان بیماری می پردازند ، خب شاید به پرسید که چطور می شود بدون دوا خوب شد.
در علم روز دنیای امروزی بسیاری از بیماریها توسط متخصصان ورزش درمان شدند ، که با تجویز حرکات و فعالیت های ورزشی مناسب و اصولی برای درمان همان بیماری خواص که داشته اند صورت گرفته ، پس در اینجا ورزش از نقش پیشگیر بودن از بیماری ، گامی جلوتر گذاشته و به درمان بیماری پرداخته و این خبر خوبی برای همه ماست.

ورزش کردن به صورت حرفه ای : در این ورزش که به صورت حرفه ای است یعنی داشتن برنامه از ابتدا تا انتها چه از نظر روانی ، تغذیه ای و فعالیت بدنی تمامی اینها بر اساس یک اصولی منسجم و از پیش تعیین شده  توسط متخصصان فیزیولوژی ورزشی ، کارشناسان تغذیه ای و دیگر مربیان حرفه ای تهیه می شوند و به طور کامل در اختیار ورزشکاران گذاشته ، تا بتوانند به صورت عالی در رشته ورزشی خود موفق باشند.

در آخر حالا نگاه ما نسبت به ورزش کردن تغییر کرده و نگاه بهتری به چطور ورزش کردن داریم.
نکته: به تمامی خانوادها که دارای کودک هستند پیشنهاد می کنم که بهتر است برای موفقیت بیشتر فرزندان خود در ورزش ، فرزندان خود را همراهی کنند و اگر بتوانند هم گام با آنها به ورزش به پردازند بسیار مفید و باعث احساس لذت بخشی برای خود و فرزندتان میشود.

در آخر بعد از مطالعه این مطالب ، حالا نگاه ما نسبت به فعالیت بدنی  تغییر کرده و نگاه بهتری به چطور ورزش کردن یا برای چه چیزی ورزش کردن رسیده ایم.


منبع: مجله علوم ورزشی

نویسنده: کمال سعدی آل کثیر کارشناس ارشد فیزیولوژی ورزش

 

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...