مسافران و شناگران ساحل را از دست جت اسکی سواران نجات دهید!

عضویت در کانال تلگرام  ما

 

 

 

 

در روزهای گرم تابستان هر چند وقت یک بار ایمیلی از خوانندگان محترم سایت به دست ما میرسد که در مورد وضع نامناسب و غیر ایمنی که جت اسکی سواران برای شناگران ساحلی ایجاد کرده اند خواستار اطلاع رسانی شده اند. امیدواریم مسئولان دلسوز با مطالعه این خبر دست به کار شوند و وضعیت مناسبی را ایجاد نمایند.

متاسفانه ورود جت اسکی ها به سواحل هر چند به نظر مفرح بود و ساحل مدرنی را از دریاهای ایران بخصوص سواحل مازندران در ذهنها ایجاد کرد ولی عدم رعایت قوانین اجتماعی و مدنی از سوی جت اسکی سواران و خلا قانونی موجب شده که هر چند وقت یک بار شاهد درگیری های متعدد بین شناگران و جت اسکی سوارانی شویم که برخی از آنها به حدی خود را صاحب قلمرو دریاها میدانند که بی محابا اعلام داشتند "جت اسکی ما بیمه دارد و اگر کسی آسیب دید یا کشته شد پولش را بیمه میدهد". این پاسخ جت اسکی سوارانی میباشند که به صورت خطرناک در سواحل کشور بین شناگران، کودکان و مسافران مشتاق شنا در دریا حرکات سریع و خطرناکی را انجام میدهند.  برای اینکه از وضع موجود آگاه شوید تنها کافی است به سواحل یکی از شهرهای ساحلی مثل محمودآباد بروید و در یک روز که دریا صاف است وضع موجود را با چشمان خود مشاهده کنید.

 

هر چند مقررات راهنمایی رانندگی در مورد وسایل نقلیه موتوری در جاده ها روشن میباشد و راهنمایی و رانندگی نیز مامور اجرای آن میباشد ولی در مورد این غولهای پر سرعت دریایی خلا قانونی باعث شده که مشکلات زیادی در این سالها اتفاق بیافتد و باید بشتابیم تا جلوی مشکلات و حوادث آتی را بگیریم.

گفتنی است در هفته های اخیر سه مورد ایمیل فقط در مورد جت اسکی سواران شهرستان محمودآباد از مازندارن به دست ما رسیده است ولی باید بدانیم که این مشکل فقط مختص این شهر نیست و باید پاسخگویی مسئولان را در این زمینه انتظار بکشیم.

در پایان از مسئولان تربیت بدنی و وزارت ورزش، نیروی انتظامی و سایر ارگانهای مربوط خواهشمندیم که در این مورد خاص و اصطراری به توجه به آغاز مسافرتها شهریور و آخر تابستان به شمال کشور اقدامات مقتضی را به انجام رسانند.

شاد و سربلند باشید

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...