پیلاتس شماره 8: تمرین کشش ستون فقرات Spine Stretch

عضویت در کانال تلگرام  ما

Spine Stretch

 

 

تمرینات پیلاتس از تمرینات بسیار پرطرفدار در بین مردان و زنانی است که به دنبال تناسب اندام میباشند. تا امروز 8 قسمت از این برنامه تمرینی پر طرفدار را در سایت قرار داده ایم و به تدریج تمام جلسات در این مجله اینترنتی قرار داده خواهد شد.

در این جلسه میپردازیم به تمرین Spine Stretch که در فارسی با عنوان کشش ستون فقرات معروف است. این تمرین برای افرادی که دارای دردهای ناحیه بالای پشت بوده و بخصوص در حین کار بر روی میز و مطالعه احساس ناراحتی و خستگی در پشت خود میکنند بسیار    مفید و موثر بوده و باعث ایجاد تعادل در قدرت عضلات این ناحیه میگردد. لطفا برای اجرای درست این تمرین مراحل زیر را انجام دهید.

1- بر روی یک سطح مناسب بنشینید. حداقل پوشش لباس و در دمای مناسب به این تمرین بپردازید.

2- دستها در جلو کشیده و پاهها نیز به موازات دستها به صورت کشیده در روی زمین قرار دارند. ستون فقرات و سر صاف میباشند و انحنایی نامناسبی در پشت نداشته باشید. در این مرحله در ناحیه کمر قوس وجود دارد و سینه ها به سمت جلو میباشند.

3- در حالی که شکم را به داخل میکشید به ناحیه پشت قوس دهید و سر به سمت پایین متمایل گردد. در حالی که نفس را به آرامی خالی میکنید در این وضعیت برای 3 تا 5 ثانیه باقی بمانید.

4- دوباره در حالی که نفس میگیرید به حالت اولیه برگردید. بعد از کمی مکث و گرفتن نفس دوباره حرکت مرحله قبلی را تکرار نمائید.

 

برای اجرای بهتر این تمرین میتوانید با کلیک بر اینجا ویدئوی مربوطه را ببینید

 

10 بار این تمرین را انجام دهید

امیدواریم که این جلسه تمرینی هم مفید واقع شده باشد

 

مجله علوم ورزشی

 

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...