تمرینات شکم یا دویدن؟ کدام یک برای کوچک کردن شکم مفید ترند؟

عضویت در کانال تلگرام  ما


چندین دهه برنامه های تجاری و غیر تجاری تمرینات ورزشی برای بهبود تناسب اندام نشان از آن داشت که موثر ترین تمرینات برای بهبود وضعیت چربی های زائد بدن تمرینات هوازی محض میباشد. اینجا سوالی مطرح میگردد که:

تمرینات هوازی کدامند؟


 آیا تمرین شکم هوازی محض است؟

در پاسخ به این دو سوال باید در مورد اول اشاره نمائیم به این موضوع که تمرینات هوازی تمریناتی میباشند که در شدت کم و با سرعت پایین و در مدت زمان طولانی تر انجام میشوند و در نتیجه بدن برای انجام آن بیشتر از ذخایر چربی استفاده میکند. و این تمرینات به دلیل وابستگی شدید به چربی های میتوانند باعث سوزاندن آنها گردند.

 

ولی در مورد سوال شماره دو باید عنوان کنیم که بدون شک تمرینات شکم که به شکلهای مختلف صورت میپذیرند از نوع هوازی محض نیستند و تنها زمانی شکل هوازی میگیرند که در مدت طولانی صورت گیرند که باز هم در اینجا شاهد این هستیم که افراد به صورت هوازی بیشتر میتوانند از تمریناتی مشابه دویدن استفاده نمایند تا چربی بیشتری را تجربه نمایند.

 

چه باید کرد؟ با استدلالهای بالا آیا نتیجه آن میشود که تمرین دو برای چربی سوزی ناحیه شکم موثر تر از تمرینات خود شکم میباشد؟ پاسخ ما به این پرسش بلی میباشد ولی با یک تبصره. تبصره ما این است که تمرینات شکم در حالی که در زمینه چربی سوزی قادر به مقابله با دویدن نیستند ولی در زمینه کاهش سایز در ناحیه شکم از تمرینات دویدن پیشی میگیرند. توجه نمائید که همیشه کاهش سایز ناشی از کم شدن چربی نمیباشد و موارد زیادی از قبیل بهبود استحکام عضلات باعث کاهش سایز میگردند ولی بهترین کاهش سایز موردی میباشد که به همراه کاهش سایز چربی سوری نیز داشته باشد.

ما چه پیشنهاد میدهیم: برای اینکه چربی سوزی و کاهش سایز در ناحیه شکم داشته باشید باید از ترکیب تمرینات دو و تمرینات ناحیه شکم استفاده نمائید.

شاد باشید
منبع: مجله علوم ورزشی

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (0)

There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...