یک تردمیل استاندارد

عضویت در کانال تلگرام  ما

 

این روزها که بازار فروش لوازم ورزشی از تردمیل گرفته تا دوچرخه های ثابت، تن آرا و... داغ است آنچه که باعث نگرانی شده عدم استفاده درست و یا به عبارتی نداشتن برنامه تمرین در استفاده از این ابزارهاست. اغلب دیده شده که برنامه های تمرین برای خریداران از سوی فروشنده های این لوازم داده میشود و یا با کمترین مطالعه و تحقیق افراد دست به استفاده از این لوازم میزنند. آنچه که امروز قصد بیان آن را داریم تنها توصیه ای است به استفاده کنندگان این لوازم که برای اینکه به بدن خود ضرر نرسانیم حتما از یک مشاور تحصیل کرده ورزشی با حداقل مدرک کارشناسی علوم ورزشی استفاده نمایند.

http://www.tomsmovingandstorage.com/images/TREADMILL.jpg

 

امروز قصد داریم تا شما را  با یکی از این وسایل پرطرفدار به نام تردمیل آشنا نمائیم

تردمیل امروزه در برندهای مختلف ساخته و به بازار ارائه میگردد. تردمیل به معنی یک تسمه گردان است که گاهی میتوانیم شیب آن را نیز کم یا زیاد کنیم. در تردمیل های قدیمی موتور محرکه وجود نداشت ولی امروزه اغلب تردمیل ها به استفاه از موتور های قوی مجهز میباشند.

تردمیل ها اغلب در بخش دو طرف خود دارای دسته های محافظ یا ایمنی بوده و فرد را قادر میسازند در در مواقع لزوم با گرفتن آنها و قرار دادن پا در دو طرف تسمه متوقف شود. همچنین تردمیل ها از یک صفحه نمایش در جلوی خود بهره میبرند که اطلاعاتی همچون ضربان قلب (در صورت وجود فرستنده و گیرنده)، سرعت حرکت تسمه، شیب تسمه تردمیل، کالری مصرفی و سطح تمرینی در آن مهمترین دادهای نمایش داده شده میباشند. باید بدانید که در کنار صفحه نمایش چند کلید نیز قرار داده شده. یک دکمه که معمولا به صورت قرمر رنگ میباشد برای توقف ناگهانی میباشد. کلیدهای شروع، خاموش و کلیدهای ورود داده هایی از جمله در برخی مدل ها ورود برنامه تمرینی نیز از سایر امکانات یک تردمیل میباشد.

 

توجه فرمائید که در تردمیل های پیشرفته تعدادی برنامه به صورت پیش فرض قرار داده شده است که با استفاده از آن کلیه مراحل تمرین بر اساس آن برنامه بوده و تردمیل در هر مرحله با توجه به برنامه داده شده تغییر شیب و سرعت میدهد. توصیه ما این است که تا حد امکان از برنامه های آماده استفاده نشود و یا قبل از استفاده با یک متخصص تمرین مشورت شود. برنامه های تمرینی برای هر کسی با توجه به خصوصیات آن فرد بوده و گاها برنامه های آماده تردمیل به دلیل شدت بالا مشکل ساز بوده اند.

 

در مقاله بعدی شما را با یک برنامه استاندارد تردمیل آشنا خواهیم کرد. امیدوارم که این مقاله مفید بوده باشد.

منبع: مجله علوم ورزشی

شاد باشید و سرزنده

 

دکتر علیرضا امانی

عضو هیات علمی دانشگاه

مدیر مسئول مجله علوم ورزشی

سایر مقالات توسط این نویسنده
مقالات مرتبط

نظرات (3)

  1. زهره

سلام
يكسال گذشت هنوز مقاله بعدي آماده نشده .......

  پیوست ها
 
  1. nasrin

سلام
با نظر حمید موافقم .
شما هیچ راهنمایی برای کسی که قصد خرید دارد ارائه نکردید.
تشکر

  پیوست ها
 
  1. حمید

سلام
همانطور که ملاحظه میفرمایید اینجا نظری یاف نمیشود
به نظر من علت آن چیزی جز کلی گویی موضوع و نداشتن محتوا است
آیا بهتر نبود مستقیما موضوع مقاله بعدی وعده داده شده نیز در ذیل این صفحه ارائه میگردید.
با سپاس

  پیوست ها
 
There are no comments posted here yet

نظر خود را اضافه کنید.

Posting comment as a guest.
پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
ورود

ورود

 


 

International Journal of Applied Exercise Physiology

تازه ترین ها

استفاده از تکنولوژی در ورزش

15 آذر 1396
استفاده از تکنولوژی در ورزش

قرن ۲۰ و ۲۱ قرن تغییرات وسیع در علم و تکنولوژی.  در این قلب انسان با استفاده از تکنولوژی توانسته مرزهای غیر قابل باور را درنوردد.   همزمان استفاده فراگیر تکنولوژی...

آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

13 مهر 1396
آزمون استاندراد تعیین امتیاز تنبلی

  اهمال کاری و تنبلی یکی از مهمترین معضلات قرن بیست و بیست و یکم میباشد. تنبلی به عنوان یک عامل منفی در موفقیت تحت تاثیر عوامل محیطی و عادتهایی...